Gdy zero opłat bankowych wcale nie jest zerem

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 11:53
- Strategia marketingowa banków polega na tym, żeby uwypuklać jak najlepsze cechy swoich produktów. Nie ma takiego banku, który oferuje wszystko za darmo. Trzeba mieć też świadomość, że opłaty mogą się zmieniać - mówi ekspert Karol Wilczko.
Audio
  • ekspert rynku finansowego o opłatach bankowych (Cztery pory roku/Jedynka)
- Wiele elementów np. w umowie o korzystanie z karty płatniczej jest nieobowiązkowych i możemy z nich zrezygnować - mówi Karol Wilczko
- Wiele elementów np. w umowie o korzystanie z karty płatniczej jest nieobowiązkowych i możemy z nich zrezygnować - mówi Karol WilczkoFoto: Glow Images/East News

Gość "Czterech pór roku" unika określenia "ukryte opłaty" w odniesieniu do banków. - Instytucje te funkcjonują w dość rygorystycznych warunkach prawa i rekomendacji ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Są nadzorowane, monitorowane i kontrolowane również przez Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji. Banki muszą informować klientów o wszystkich zmianach regulaminu czy tabeli opłat i prowizji. Jeśli się z nimi nie zgadzamy, możemy zrezygnować z danego produktu - tłumaczy Karol Wilczko.

Ekspert rynku finansowego zaprzecza również, że w ostatnich tygodniach nastąpił zauważalny wzrost opłat bankowych. - Obserwując zmiany cen różnych produktów widać, że średnie opłaty np. za konta, nie wzrosły. W jednym banku mogły wzrosnąć, ale w innym utrzymały się lub wręcz spadły - podkreśla gość Jedynki.

Które elementy oferty banków powinny być szczególnie sprawdzane przez klientów pod kątem ewentualnych opłat, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Karol Wilczko (ekspert rynku finansowego)

Data emisji: 17.03.2016

Godzina emisji: 11.20

pg/mg

Czytaj także

Bank podnosi opłaty? Rozejrzyj się za innym, formalności nie takie straszne

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 10:33
Stopy procentowe w Polsce pozostają rekordowo niskie, zaś opłaty w bankach coraz wyższe. Warto więc zmieniać bank i szukać ofert np. z darmowym rachunkiem.
rozwiń zwiń