"Dziś wszyscy jesteśmy w Jerozolimie"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 14:02
- Jeżeli jesteś chrześcijaninem, to dziś, w Wielki Piątek, jesteś na Golgocie i zadajesz sobie pytanie, dlaczego twój Bóg oddał za ciebie życie – mówi Małgorzata Kurzajewska, organizatorka i pilotka wycieczek do Jerozolimy i Betlejem.
Audio
  • Pilotka wycieczek Małgorzata Kurzajewska o zwiedzaniu Ziemi Świętej (Cztery pory roku/Jedynka)
Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie.Foto: Jorge Láscar/Flickr/CC 2.0

Zdaniem gościa "Czterech por roku" wizyta w Ziemi Świętej na każdym zostawia odcisk. - Jan Paweł II w liście po swojej pielgrzymce millenijnej powiedział takie zdanie: "Teraz ja będę pieczętował te miejsca". I każdy człowiek, który przyjeżdża do Izraela, stawia tu swoją pieczęć - podkreśla Małgorzata Kurzajewska.

Czytaj i słuchaj także >>
wielkanoc 1200.jpg

Co Betlejem ma wspólnego z Sandomierzem, czy w obleganej przez turystów Bazylice Narodzenia Pańskiego można poczuć sacrum, jaka anegdota wiąże się z pielgrzymką Jana Pawła II do Jerozolimy i Betlejem w 2000 roku oraz na czym polega syndrom jerozolimski, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Małgorzata Kurzajewska (organizatorka i pilotka wycieczek do Jerozolimy i Betlejem)

Data emisji: 25.03.2016

Godzina emisji: 10.15

pg/mg

Czytaj także

Włoska Wielkanoc: procesje, pikniki, diabły

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 11:30
Włoskie tradycje wielkanocne są bardzo bogate - kiedyś w Wielki Piątek ludzie ubierali się na czarno, uczestniczyli w procesjach z figurami, zapalali w oknach świece i wieszali białe prześcieradła. Do dziś w niektórych małych miejscowościach na południu praktykowane są te obrzędy.
rozwiń zwiń