X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rodzice najmilszych dzieci świata. "Dlaczego nikt nam nie gratuluje?"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 14:35
- Kiedy rodzi się zdrowe dziecko wszyscy składają życzenia, a w przypadku dziecka z zespołem Downa nikt nie wie, jak się zachować. A przecież na nie też czekano 9 miesięcy, je też mama urodziła. Pogratulujmy jej - mówi Magda Kumor ze stowarzyszenia Iskierka.
Audio
  • - Nam, jako rodzicom, nie zależy na współczuciu, ale na tym, by nas i nasze dzieci normalnie traktować - mówi Magda Kumor (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: photosavvy/flickr/CC BY-ND 2.0

Gość Romana Czejarka dodaje, że problem z właściwą reakcją mają zarówno znajomi, rodzina i personel medyczny. - Lekarze przekazują informację mówiąc, że to "podejrzenie" i dopóki nie potwierdzą, że faktycznie mamy do czynienia z zespołem Downa, nie chcą też kierować rodziców do miejsc, gdzie mogliby uzyskać wsparcie - wyjaśnia Magda Kumor. A tego właśnie potrzebują rodzice, szczególnie ci, którzy w czasie ciąży nie mięli żadnych niepokojących sygnałów. W początkowym etapie rodzinom brakuje także informacji co oznacza obecność dodatkowego chromosomu, jak rozwijać się będzie dziecko i jak można mu pomóc.

Członkowie Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka starają się docierać do lekarzy i uwrażliwiać ich na potrzeby rodziców. Służą także własnym doświadczeniem. Michał - syn pani Magdy - ma 11 lat. Jak w tym czasie zmieniła się rzeczywistość i stan wiedzy na temat zespołu Downa? Jakie nakłady finansowe są potrzebne, by wspomóc prawidłowy rozwój dzieci z dodatkowym chromosomem? 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Magda Kumor (prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa)

Data emisji: 29.03.2016

Godzina emisji: 10.18

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filip Woźniak, Tadeusz Woźniak i nadzwyczajne spotkanie w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 18:15
- Ludzie są często zaskoczeni serdecznością Filipa od pierwszego zetknięcia. Ale po chwili konsternacji oddają te emocje bardzo chętnie. Okazuje się, że wszyscy tego potrzebujemy - mówił Tadeusz Woźniak. Muzyk i jego syn byli gośćmi radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Swend: ludzie źle nas oceniają

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 11:02
Aktor znany z serialu Klan na co dzień występuje w warszawskim Teatrze 21 – jedynej scenie w kraju, którą tworzą osoby z zespołem Downa i autyzmem.
rozwiń zwiń