X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autyzm to nie choroba. Prawdy i mity

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 14:40
Wiele osób usłyszało o autyzmie dzięki filmowi "Rain Man", wokół tego tematu narosło jednak sporo mitów. Jak wyjaśnia terapeutka Olga Świeża, autyzm nie jest chorobą, a całościowym zaburzeniem rozwojowym, dotykającym każdego obszaru rozwoju.
Audio
  • Terapeutka Olga Świeża o autyzmie (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Dzieci autystyczne potrafią znakomicie liczyć, bez problemu zapamiętują rozkład jazdy pociągów, ale nie dotyczy to każdego przypadku
Dzieci autystyczne potrafią znakomicie liczyć, bez problemu zapamiętują rozkład jazdy pociągów, ale nie dotyczy to każdego przypadkuFoto: Glow Images/East News

Dziecko z zaburzeniami ze spektrum autyzmu ma problemy z komunikacją, unika kontaktu wzrokowego, porusza się w charakterystyczny sposób, bawi się, ustawiając przedmioty w rzędach.

- Do tej pory trwają badania nad określeniem, jakie jest źródło tych problemów rozwojowych. Z obserwacji wynika, że jeżeli któryś z rodziców ma taką charakterystykę funkcjonowania, to jego dziecko również może ją mieć. Są też dzieci, które nabywają te cechy w wyniku poważnych komplikacji w ciąży bądź okresie okołoporodowym - wyjaśnia w "Czterech porach roku" Olga Świeża.

W jakim momencie życia dziecka widać pierwsze symptomy autyzmu? Czy takie zaburzenia da się leczyć? Czym autyzm różni się od zespołu Aspergera? Czy alkohol i leki przyjmowane w czasie ciąży mogą być przyczyną tego problemu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Olga Świeża (terapeutka z Fundacji Synapsis)

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 11.20

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepełnosprawni intelektualnie otworzą kawiarnię

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 13:00
Osoby z niepełnosprawnością intelektualną rzadko znajdują pracę. - Po skończeniu szkoły specjalnej dzieci zostają w czterech ścianach z pilotem - mówi Blanka Popowska, założycielka Fundacji "Też Chcemy Być".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielozmysłowa stymulacja dziecka

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 16:00
Dziś w „Strefie Rodzica” rozmawiamy o tym, jak wspierać rozwój dziecka poprzez pobudzanie zmysłów.
rozwiń zwiń