Dziennikarze Polskiego Radia czytają chorym dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 15:22
- Ta akcja to naprawdę coś wielkiego, bo poprawia samopoczucie naszych małych pacjentów. A to jest bardzo ważne - mówiła w Jedynce Katarzyna Gardzińska z Centrum Zdrowia Dziecka.
Audio
  • Goście Romana Czejarka opowiadają o wspólnej akcji Polskiego Radia Dzieciom i Centrum Zdrowia Dziecka (Cztery pory roku/ Jedynka)
Prozaiczna dla dorosłych rzecz - jak czytanie - dla dzieci przebywających w szpitalu może być niesamowitą rozrywką (zdjęcie ilustracyjne)
Prozaiczna dla dorosłych rzecz - jak czytanie - dla dzieci przebywających w szpitalu może być niesamowitą rozrywką (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Glow Image/ East News

Na czym polega akcja? Wszystko dzieje się w świetlicach Centrum Zdrowia Dziecka (CZD). - Przyjeżdżają dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom, którzy robią to po prostu z dobroci serca. Czytają dzieciom książki, czasem mają też ze sobą jakieś instrumenty. To jednak nie tylko czytanie, ale też opowiadanie o radiu i o pracy radiowca - mówiła Katarzyna Zduńczyk z działu promocji Polskiego Radia Dzieciom.

Polskie Radio Dzieciom - tu znajdziesz więcej informacji >>>

Katarzyna Gardzińska podkreślała natomiast, że podopieczni CZD to pacjenci ciężko chorzy, którzy w wielu przypadkach bardzo długo przebywają na oddziale, w ogóle nie opuszczając szpitala. - Są u nas dzieci od najmłodszych, praktycznie od urodzenia, do 18. roku życia, a w wyjątkowych sytuacjach także starsze. Podobne atrakcje są dla nich bardzo ważne i to zawsze duże przeżycie - dodała rzeczniczka CZD.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy więcej o akcji czytania, ale też o konkursie historycznym dla dzieci "Gdybym był Piastem".

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Katarzyna Zduńczyk (Polskie Radio Dzieciom), Katarzyna Gardzińska (rzeczniczka Centrum Zdrowia Dziecka)

Data emisji: 14.04.2016

Godzina emisji: 10.20

ei/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie dzieci są otyłe - rodzice tuczą swoje pociechy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 09:35
Dane statystyczne pokazują, że 93 procent mam nie stosuje się do zaleceń żywieniowych dla dzieci. Rodzice skupiają się często na ilości, a nie jakości posiłków, a to prowadzi do wielu zaburzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terapia przez słuchanie. Polskie Radio z pomocą dla małych pacjentów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 18:00
Polskie Radio zainaugurowało wyjątkową akcję w Centrum Zdrowia Dziecka - terapię przez słuchanie. Teraz mali pacjenci będą mogli słuchać w salach, pokojach zabiegowych i świetlicach audycji Polskiego Radia Dzieciom - specjalnej anteny Polskiego Radia poświęconej najmłodszym.
rozwiń zwiń