Naturalny dom. Kosmetyki i chemia z kuchennej szafki

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 10:59
Martyna Majewska i Szymon Odyjas, autorzy bloga "Naturalnie Naturalni", wyeliminowali ze swojego domu wszelkie sklepowe i apteczne kosmetyki oraz środki czyszczące. Teraz wszystko robią sami, używając m.in. olejów, wosku, sody i octu.
Audio
  • Martyna Majewska i Szymon Odyja o domowych kosmetykach i środkach czyszczących (Cztery pory roku/Jedynka)
Własnoręcznie wykonany krem to pewność, że są w nim same naturalne i bezpiecznej składniki (zdjęcie ilustracyjne)
Własnoręcznie wykonany krem to pewność, że są w nim same naturalne i bezpiecznej składniki (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

- Zaczęliśmy czytać składy kosmetyków, które wcale nie są takie wspaniałe, jak przedstawiają to koncerny, a większość z tych składników jednak wchłania się do naszego organizmu. Tym sposobem zaczęliśmy po kolei eliminować z domu chemię gospodarczą i kosmetyki - opowiada Martyna Majewska.

Blogerka wyjaśnia też, jakimi produktami, które każdy ma w kuchni, możemy zastąpić mleczka i płyny czyszczące. Z kolei Szymon Odyjas podkreśla, że tymi samymi składnikami można posprzątać mieszkanie, umyć zęby, głowę i zastąpić antyperspirant. Goście zdradzają też przepis na domowe kosmetyki kolorowe - tusz do rzęs, puder i błyszczyk.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzenie: Małgorzata Raducha

Goście: Martyna Majewska i Szymon Odyjas (autorzy bloga "Naturalnie Naturalni")

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 10.18

mg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kosmetyki z lodówki - tanie i bez chemii

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 15:10
Drogeryjne kosmetyki często nafaszerowane są szkodliwymi substancjami, np. pochodnymi ropy. Zdrowe preparaty do pielęgnacji można zrobić samodzielnie!
rozwiń zwiń