Arkady Paweł Fiedler: podróżowanie to nasza rodzinna tradycja

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 13:28
"Maluchem przez Afrykę" - to tytuł książki, która jest efektem podróży Arkadego Pawła Fiedlera po Czarnym Lądzie. - Mój dziadek w swoją ostatnią podróż wybrał się na ten kontynent. Zawsze mnie tam ciągnęło - przyznał w Jedynce wnuk legendarnego reportażysty i podróżnika.
Audio
  • Maluchem przez Afrykę z Arkadym Pawłem Fiedlerem (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Arkady Paweł Fiedler Maluchem przez Afrykę
Arkady Paweł Fiedler "Maluchem przez Afrykę"Foto: mat. promocyjne

Arkady Paweł Fiedler porzucił posadę w Londynie i postanowił kontynuować pasję swojego dziadka. - Dziadek odbył mnóstwo podróży, nazwoził różnych rzeczy i opowieści, wśród których dorastałem. Rezygnacja ze stanowiska to nie była nagła decyzja, planowałem ją od jakiegoś czasu. Rzuciłem pracę, aby oddać się podróżowaniu - wyjaśnił.

Gość Jedynki wyruszył w podróż po Afryce... fiatem 126p. - To jest wdzięczny samochód, ma 18 lat, lubię nim jeździć. On jest nie tylko środkiem transportu, ale także narzędziem do otwierania ludzi, do łamania barier między ludźmi na świecie. W tym się naprawdę niesamowicie sprawdza - wskazał.

- Ta Afryka, którą widziałem trochę różniła się od tej Afryki, którą znamy z broszur turystycznych - przyznał gość "Czterech Pór Roku". W audycji opowiedział o swojej wyprawie.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Arkady Paweł Fiedler

Data emisji: 27.05.2016

Godzina: 9.21

kk

Czytaj także

Subiektywny przewodnik Polaka po chińskiej kulturze i współczesności

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 11:40
Czy prawdziwe są stereotypy o niesamowitej pracowitości, ogromnych kontrastach, czy marzeniu przeciętnego Chińczyka aby się wyspać?
rozwiń zwiń