Jak się opalać, by się nie "przypalić"?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 14:16
- Niektórzy mówią: opalam się na czerwono. Nie ma czegoś takiego, jak "opalanie na czerwono". Opalenie na czerwono to jest oparzenie - powiedziała w Jedynce prof. Lidia Rudnicka.
Audio
Opalaj się z głową
Opalaj się z głowąFoto: Glow Images/East News

- Nadmierna ekspozycja na słońce, nadmierne nasłonecznienie skóry jest dla skóry szkodliwe. Dlatego musimy zachowywać się rozważnie, musimy być rozsądni, powinniśmy skórę przed dużym słońcem chronić, stosować środki przeciwsłoneczne. Wówczas będziemy mogli czuć się bezpiecznie - podkreśliła prof. Lidia Rudnicka.

Kiedy powinniśmy zejść ze słońca? - Ta granica jest indywidualna, dla każdego inna. Jeżeli zaś przyjąć jakąś - to jest to oparzenie. Jeśli słońce spowoduje oparzenie skóry, to już stworzyliśmy zagrożenie - wskazała gość "Czterech Pór Roku". - Jeśli wyszliśmy na słońce i następnego dnia skóra jest wciąż czerwona, to oznacza, że ją oparzyliśmy - dodała. Co musimy wówczas zrobić?

Jak się zabezpieczyć, by nie bać się słońca? W audycji wszystko o kremach, olejkach i filtrach.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: prof. Lidia Rudnicka (dermatolog, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne)

Data emisji: 27.05.2016

Godzina: 9.21

kk

Czytaj także

Woda czy sok - czym bezpiecznie popijać leki?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 14:40
Jak podkreślił gość audycji "Cztery pory roku" dr Józef Haczyński, odpowiedzi na tego typu pytania szukajmy przede wszystkim w ulotce dołączonej do opakowania leku.
rozwiń zwiń