"Dzieci w teatrze wyczują każdy fałsz"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 12:40
- Mój profesor powiedział, że dla dzieci gra się tak samo dobrze, jak dla dorosłych, tylko trzy razy lepiej. Dzieci są wyczulone na każdy fałsz na scenie. Jeżeli poczują, że się je oszukuje, tracą zainteresowanie - mówi aktor Mateusz Mikołajczyk.
Audio
  • Maria Szajer i Mateusz Mikołajczyk o spektaklach Teatru Niewielkiego (Cztery Pory Roku/Jedynka)
  • Anna Andruchowycz o Dniu Dziecka w Żelazowej Woli (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Teatr Niewielki gra obecnie dwa autorskie spektakle: A co to? i Kółko i Kwadrat (zdjęcie ilustracyjne)
Teatr Niewielki gra obecnie dwa autorskie spektakle: "A co to?" i "Kółko i Kwadrat" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Do tego niezwykle wymagającego grona widzów swoje spektakle kieruje warszawski Teatr Niewielki dostępny dla dzieci już od pierwszego roku życia. - Wszystko jest tam na miarę maluchów. Dzieci mają bliski kontakt z aktorami i akcją, mamy 45 miejsc dla dorosłych i dzieci, wszystko jest kameralne, przedstawienia trwają pół godziny, a potem jest 15 minut zabawy - opowiada współzałożycielka teatru Maria Szajer.

Goście radiowej Jedynki również o spektaklach, które mają w swoim repertuarze i wyjaśniają, do którego roku życia dziecko wierzy we wszystko, co widzi na scenie. Przekonują także o wyższości teatru nad telewizją i internetem.

W audycji zaprosiliśmy także słuchaczy na Dzień Dziecka w Żelazowej Woli. 5 czerwca odbędzie się tam wielkie święto z Fryderykiem Chopinem.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Maria Szajer (współtwórczyni Teatru Niewielkiego) i Mateusz Mikołajczyk (aktor)

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 10.18

mg/pg

Czytaj także

Przybora dzieciom. "Piotruś Pan" uczy wrażliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 17:57
- Pan Jeremi był niezwykle lapidarny, stąd jego duża rezerwa, gdy zaproponowaliśmy mu napisanie libretta do "Piotrusia Pana" - wspomina Janusz Stokłosa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 16:00
Dziś zastanowimy się, jak zainteresować dziecko teatrem i zachęcić do jego tworzenia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co musi tata w XXI wieku? Nowe role, nowe wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 09:39
Coraz częściej ojcowie podejmują się trudu i obowiązku wychowania dziecka. Wciąż są jednak tacy, którzy "uciekają" od tego, twierdząc, że to kobiecy świat, w którym dla nich nie ma miejsca.
rozwiń zwiń