Polscy licealiści mistrzami modelowania matematycznego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 13:16
- Matematykę można przełożyć na świat rzeczywisty. Modelowanie matematyczne daje odpowiedzi na wiele praktycznych pytań – twierdzą uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie po sukcesie w międzynarodowym konkursie w Singapurze.
Audio
  • Matematyka - idealna i fascynująca? (Jedynka/Cztery pory roku)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Zespół uczniów z II LO im. Stefana Batorego w Warszawie - Michał Romaniuk, Piotr Molenda, Franciszek Oleksiak i Kacper Łęcki, pod opieką prof. Zbigniewa Luchcińskiego - zdobył II miejsce na międzynarodowym konkursie modelowania matematycznego w Singapurze. W turnieju wzięło udział 75 szkół z 30 krajów całego świata.

- W matematyce wszystko można przewidzieć, jest idealna i fascynująca - wyznają licealiści. W audycji rozwiązali też zadanie postawione im przez prowadzącego. 

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Prof. Zbigniew Luchciński (nauczyciel z II LO im. S.Batorego w Warszawie) , Michał Romaniuk, Piotr Molenda , Franciszek Oleksiak i Kacper Łęcki (uczniowie z II LO im.S.Batorego w Warszawie)

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 11.20

ab/tj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pitagoras, czyli od mistyki do matematyki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 02:09
- Pitagoras jest postacią na poły mityczną. Był jednym z najbardziej zagadkowych i najciekawszych ludzi w historii filozofii - mówi filozof, dr Katarzyna Kasia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Banach – matematyczny samouk

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 05:55
Nigdy nie ukończył studiów, matematyki nauczył się sam. Stefan Banach, jako autor ponad 60 prac naukowych i twórca wielu twierdzeń, w sposób fundamentalny wpłynął na wiele działów królowej nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2016. Abiturienci zmierzyli się dziś z matematyką

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 12:41
Blisko 350 tys. abiturientów przystąpiło dziś przed południem do obowiązkowego dla wszystkich maturzystów pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Po południu kilku maturzystów zdawać będzie egzamin z wiedzy o tańcu.
rozwiń zwiń