X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy licealiści mistrzami modelowania matematycznego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 13:16
- Matematykę można przełożyć na świat rzeczywisty. Modelowanie matematyczne daje odpowiedzi na wiele praktycznych pytań – twierdzą uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Warszawie po sukcesie w międzynarodowym konkursie w Singapurze.
Audio
  • Matematyka - idealna i fascynująca? (Jedynka/Cztery pory roku)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Zespół uczniów z II LO im. Stefana Batorego w Warszawie - Michał Romaniuk, Piotr Molenda, Franciszek Oleksiak i Kacper Łęcki, pod opieką prof. Zbigniewa Luchcińskiego - zdobył II miejsce na międzynarodowym konkursie modelowania matematycznego w Singapurze. W turnieju wzięło udział 75 szkół z 30 krajów całego świata.

- W matematyce wszystko można przewidzieć, jest idealna i fascynująca - wyznają licealiści. W audycji rozwiązali też zadanie postawione im przez prowadzącego. 

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Prof. Zbigniew Luchciński (nauczyciel z II LO im. S.Batorego w Warszawie) , Michał Romaniuk, Piotr Molenda , Franciszek Oleksiak i Kacper Łęcki (uczniowie z II LO im.S.Batorego w Warszawie)

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 11.20

ab/tj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pitagoras, czyli od mistyki do matematyki

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 02:09
- Pitagoras jest postacią na poły mityczną. Był jednym z najbardziej zagadkowych i najciekawszych ludzi w historii filozofii - mówi filozof, dr Katarzyna Kasia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Banach – matematyczny samouk

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 08:15
Nigdy nie ukończył studiów, matematyki nauczył się sam. Stefan Banach, jako autor ponad 60 prac naukowych i twórca wielu twierdzeń, w sposób fundamentalny wpłynął na wiele działów królowej nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2016. Abiturienci zmierzyli się dziś z matematyką

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 12:41
Blisko 350 tys. abiturientów przystąpiło dziś przed południem do obowiązkowego dla wszystkich maturzystów pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym. Po południu kilku maturzystów zdawać będzie egzamin z wiedzy o tańcu.
rozwiń zwiń