Chcesz schudnąć - zadbaj o motywację

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 12:30
- Z moimi klientami nie analizujemy produktów, nie liczymy kalorii, nie układamy planu żywieniowego bez marginesu na tzw. skuchę. Musimy przede wszystkim zastanowić się, dlaczego chcemy schudnąć i co nam to da - mówi Agnieszka Mielczarek.
Audio
  • Agnieszka Mielczarek o tym, jak schudnąć po 40. roku życia (Cztery pory roku/Jedynka)
- To co mamy na talerzu jest kwestią wyboru naszej głowy - mówi Agnieszka Mielczarek
- To co mamy na talerzu jest kwestią wyboru naszej głowy - mówi Agnieszka MielczarekFoto: Glow Images/East News

Gość radiowej Jedynki, prywatnie żona Pascala Brodnickiego, jest autorką książki "Jak schudnąć po 40?". Słuchaczom zainteresowanym zrzuceniem zbędnych kilogramóm radzi m.in., by jak ognia unikali produktów typu "light". - Jest w nich bardzo dużo dodatków, które niekoniecznie będą sprzyjały naszemu zdrowiu. Weźmy choćby aspartam, co do którego jest udowodnione, że może przyczyniać się do raka płuc. Gdy pracuję z klientami, produkty light są na mojej liście zakazanej - podkreśla Agnieszka Mielczarek.

Jakiej żywności należy jeszcze unikać podczas odchudzania i czym się nagradzać, żeby nie zmarnować uzyskanego efektu, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Agnieszka Mielczarek (autorka książki "Jak schudnąć po 40?")

Data emisji: 2.06.2016

Godzina emisji: 10.16

pg/mg

Czytaj także

Smacznie, zdrowo i niedrogo - jedzenie w pracy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 20:13
- Jeśli pracujemy kilka, kilkanaście godzin - tych posiłków musi być kilka - podkreśliła dietetyczka Anna Englisz. - Nie można się głodzić cały dzień - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od napoju energetycznego lepsza jest kawa

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 13:34
- Nie przesadzajmy z używaniem tak zwanych energetyków - ostrzega dietetyk Małgorzata Krukowska. Napoje te pobudzają, dzięki kofeinie, ale mają w sobie bardzo dużo cukru.
rozwiń zwiń