X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nastolatki uciekają od problemów domowych lub szkolnych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 12:17
- W ciągu roku odnotowujemy około pięciu tysięcy zaginionych między 14. a 17. rokiem życia. Większość z tych zgłoszeń to ucieczki - informuje Izabela Jezierska-Świergiel z Itaki.
Audio
  • Izabela Jezierska - Świergiel (Itaka) o ucieczkach i zaginięciach nastolatków (Cztery pory roku/Jedynka)
Wakacyjne ucieczki nastolatków
Wakacyjne ucieczki nastolatkówFoto: pixabay/domena publiczna

Ekspertka podkreśla, że jeśli czujemy, że naszemu dziecku mogło się coś stać, od razu powinniśmy kontaktować się z policją. - Nie musimy czekać kilkunastu czy kilkudziesięciu godzin na zgłoszenie zaginięcia - wyjaśnia nasz gość. Po zgłoszeniu na policję możemy osobiście lub telefonicznie poinformować Fundację Itaka. - Policja szuka na miejscu, a my działamy bardziej w przestrzeni wirtualnej. Kontaktujemy się przez portale społecznościowe ze znajomymi zaginionej osoby, z  naszymi  informatorami w terenie, z konsulatami, jeśli podejrzewamy ucieczkę za granicę. Sprawdzamy ośrodki pomocowe i szpitale - wyjaśnia Jezierska-Świergiel.

Ekspertka podkreśla, że zaginięcia nastolatków są wyrazem uciekania od problemów w domu, w szkole lub w grupie rówieśniczej. Dlatego rodzice powinni jak najwięcej rozmawiać z dziećmi i poznawać ich problemy.

W audycji mówiliśmy także o tym, czy publikowanie ogłoszeń o zaginięciu w mediach społecznościowych pomaga w poszukiwaniach.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość Izabela Jezierska-Świergiel (Fundacja Itaka)

Data emisji: 8.06.2016

Godzina emisji: 10.18

ab/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kontakty z dziećmi po rozwodzie. Poznaj swoje prawa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 09:30
W cyklu "Głos za głos" zapraszamy do rozmowy o władzy rodzicielskiej i prawach rodziców do opieki nad dziećmi po rozwodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy młodzi uciekają z domu...

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 16:50
Rocznie policja przyjmuje 9 tys. zgłoszeń o zaginięciach dzieci i młodzieży. Szczęśliwie 90 proc. młodych ludzi szybko się odnajduje.
rozwiń zwiń