Zajęcia dodatkowe? Rodzicu, zachowaj umiar!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:55
Angielski, taniec, basen, robotyka, gra na instrumentach. Już od najmłodszych lat dzieci uczestniczą w wielu pozaszkolnych zajęciach. - Na samym starcie wtłaczamy dzieci w zupełnie niepotrzebny wyścig - ostrzega psycholog Tatiana Ostaszewska-Mosak.
Audio
  • Psycholog Tatiana Ostaszewska-Mosak o zajęciach dodatkowych dla dzieci (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Niektóre dzieci są przymuszane do uczestniczenia w różnych zajęciach
Niektóre dzieci są przymuszane do uczestniczenia w różnych zajęciachFoto: GlowImages/EastNews

Ekspertka podkreśla, że często decyzję o uczestniczeniu w zajęciach podejmują nie same dzieci, a rodzice. - Teraz jest moda na przyspieszanie pewnych zjawisk, które siłą rzeczy i tak się rozwiną. Nie musimy dzieci tak bardzo stymulować, żeby do czegoś doszły. Z drugiej strony rodzice chcą wypełnić czas, bo sami długo pracują - wyjaśnia.

Tatiana Ostaszewska-Mosak radzi w jaki sposób rozsądnie wybrać zajęcia dodatkowe i tłumaczy, że nawet nuda dla dziecka jest sytuacją rozwojową. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Tatiana Ostaszewska-Mosak (psycholog)

Data emisji: 10.10.2016

Godzina emisji: 9.25

mg/gs

Czytaj także

"Dzieci w teatrze wyczują każdy fałsz"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 12:40
- Mój profesor powiedział, że dla dzieci gra się tak samo dobrze, jak dla dorosłych, tylko trzy razy lepiej. Dzieci są wyczulone na każdy fałsz na scenie. Jeżeli poczują, że się je oszukuje, tracą zainteresowanie - mówi aktor Mateusz Mikołajczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr dozwolony od pierwszego roku życia

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 13:15
Nawet roczne dzieci są w stanie świetnie się bawić na spektaklach teatralnych - pod warunkiem, że są one dostosowane do możliwości percepcyjnych maluchów. W takich przedstawieniach specjalizuje się Teatr Niewielki.
rozwiń zwiń