X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eksperci apelują: zaszczep się przeciw grypie!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 12:55
- Moim zdaniem warto się zaszczepić. W latach 1918-1919 hiszpanka pochłonęła 50-100 mln ofiar. Kiedy przyszła następna pandemia, wszyscy, którzy przeżyli. chętnie się szczepili, nikt nie kwestionował szczepień - mówi prof. Lidia Brydak, wirusolog i mikrobiolog.
Audio
  • Prof. Lidia Brydak i prof. Joanna Chorostowska-Wynimko o szczepieniach przeciwko grypie (Cztery Pory Roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: GlowImages/EastNews

Ekspertka podkreśla, że szczepienia to jedyna broń, która jest skuteczna w walce z chorobami zakaźnymi, a grypa - wbrew pozorom - może być naprawdę groźna. - Rejestrowana liczba zgonów jest zaniżona, bo jeżeli ktoś ma ostrą niewydolność krążenia, a powikłania pogrypowe "pozwalają mu przejść na dobrą stronę życia", to w akcie zgonu ma wpisaną podstawową chorobę, a nie grypę - wyjaśnia.

Zdanie ekspertki potwierdza też pulmonolog prof. Joanna Chorostowska-Wynimko. - Trzeba się szczepić, a zwłaszcza dotyczy to osób z grup wysokiego ryzyka - cierpiących na choroby układu oddechowego, krążenia, nerek, cukrzycę - wylicza rozmówczyni Romana Czejarka.

Podczas audycji mówimy też o zasadach związanych ze szczepieniami i rozprawiamy się z mitami dotyczącymi grypy. Ekspertki przyznają też, co sądzą o specyfikach bez recepty reklamowanych jako wzmacniające odporność.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: prof. Lidia Brydak (wirusolog i mikrobiolog z Krajowego Ośrodka ds. Grypy oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego) i prof. Joanna Chorostowska-Wynimko (pulmonolog, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc)

Data emisji: 11.10.2016

Godzina emisji: 9.23

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Największe mity dotyczące zdrowia - rozprawiamy się z bańkami i papierosami light

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 11:28
Ość w gardle "popychamy" chlebem, oparzenie smarujemy tłuszczem, a do bolącego ucha zakraplamy oleje - bo tak uczyła babcia, ciocia lub głosi "mądrość ludowa". Które potoczne opinie potwierdza nauka, a czym możemy sobie zaszkodzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

WZW - zagrożenie, którego nie wolno lekceważyć

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 14:19
Jakie są typy wirusowego zapalenia wątroby? Po czym poznać, że z naszą wątrobą dzieje się coś złego? Na te i inne pytania opowiada prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zawiera szczepionka na grypę?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 23:00
Zima wielu z nas zapada na grypę. Pomocne w zapobieganiu tej chorobie są szczepionki. Janusz Weiss sprawdza co one zawierają i czym różnią się od surowicy.
rozwiń zwiń