Ubiór na cebulkę zapobiega chorobom

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 14:44
- Rano i wieczorem, gdy jest chłodniej, należy zakładać czapkę i rękawiczki. Wychłodzenie organizmu skutkuje bowiem spadkiem odporności. Natomiast w środku dnia, gdy temperatura wzrasta, wierzchnie części garderoby należy zdjąć - mówi laryngolog Agnieszka Dmowska-Koroblewska.
Audio
  • Dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska o jesiennych infekcjach (Cztery pory roku/Jedynka)

Jesienią rośnie liczba zachorować i infekcji. Dla wielu osób zmorą jest opryszczka. - To infekcja wirusowa, która u niektórych bardzo często nawraca. Jest to związane z osłabieniem organizmu w okresie jesiennym. Jeżeli przebieg infekcji jest łagodny, wystarczą dostępne w aptece maści miejscowe. Jeżeli natomiast opryszczka się nie goi i rozprzesrzenia się na sąsiadujące okolice ciała, wtedy jak najszybciej należy zgłosić się do lekarza - tłumaczy Agnieszka Dmowska-Koroblewska.

Czy katar wyklucza jakiekolwiek formy aktywności fizycznej i czy zakatarzone dziecko można posłać do przedszkola, gdy nie ma ono gorączki, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska (laryngolog)

Data emisji: 20.10.2016

Godzina emisji: 11.20

pg/mg


Czytaj także

Kilka prostych sposobów na to, by dłużej cieszyć się zdrowiem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 23:21
- Ważne jest to, byśmy mobilizowali się nawzajem, bo cele do osiągnięcia są niezwykle istotne i warto zabiegać o to, by mając lat 70-80 być w jak najlepszej formie - zachęca kardiolog, prof. Piotr Hoffman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Korcz: dbam o siebie dla innych

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 13:20
- Pochodzę z domu, w którym nie było tematów tabu. Nawet najbardziej przykre tematy nie były zakazane, te zdrowotne też. Apeluję, by chodzić do lekarza, badać się . Jak ja będę zdrowa, to będę dla innych. Dbasz o siebie dla innych - apelowała aktorka, ambasadorka kampanii "Twoja historia nie musi być złośliwa".
rozwiń zwiń