Uszkodzenia słuchu. Jak im zapobiegać?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 16:00
- Badanie słuchu powinniśmy zrobić zawsze wtedy, gdy rodzi się wątpliwość czy słyszymy dobrze. Jeżeli zwraca nam uwagę otoczenie albo sami zauważymy, że są pewne sytuacje, kiedy nie korzystamy w pełni z naszego słuchu - mówi dr Elżbieta Włodarczyk.
Audio
Uszkodzenia słuchu. Jak im zapobiegać?
Foto: Glow Images/East News

dr Elżbieta Włodarczyk Problem starzenia się ucha dotknie każdego z nas

Nawet jeśli dbamy o nasze uszy i nie jesteśmy narażeni na szkodliwe czynniki to z wiekiem słyszymy coraz gorzej. - Każdy narząd naszego ciała się starzeje, dotyczy to także słuchu - obumierają komórki słuchowe. Zaczyna się od dyskretnego niedosłuchu w zakresie wysokich częstotliwości. Nie jesteśmy w stanie określić dlaczego u jednych osób przebiega to szybciej, a u innych wolniej, ale problem starzenia się ucha dotknie każdego z nas - przestrzega gość Małgorzaty Raduchy.  

Jaki czynniki są najbardziej niebezpieczne dla naszego słuchu? Jakie uszkodzenia słuchu może naprawić dzisiejsza medycyna? Czy słuchanie muzyki w słuchawkach uszkadza poważnie nasz słuch? Czy niedosłuch zawsze oznacza konieczność noszenia aparatu słuchowego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.


bonczyk olga 006.jpg
Olga Bończyk - córka niesłyszących rodziców

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Elżbieta Włodarczyk (audiolog i foniatra ze Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach)

Data emisji: 26.10.2016

Godzina emisji: 10.19

gs/ab

Czytaj także

Mężczyzno, nie bój się kosmetyków!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 11:36
- Mężczyzna ma taką samą skórę jak kobieta. Ze względu na inny tryb życia może mieć trochę inne problemy, jednak tych różnic wcale nie jest wiele - mówiła w Jedynce dr Katarzyna Pytkowska, rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uchronić dziecko przed uzależnieniem od tabletu?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 13:40
- Niestety z badań i z moich doświadczeń wynika, że w przeogromnej większości rodzin kontakt dziecka, ale także pozostałych członków rodziny z mediami elektronicznymi nie podlega żadnym zasadom. Coraz częściej normą jest, że w czasie posiłku domownicy mają przy sobie smartfony i ich używają - przyznaje psycholog Aleksandra Piotrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław - miasto opanowane przez krasnale

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:30
Podczas gdy świat oszalał na punkcie łapania pokemonów, we Wrocławiu turyści szukają słynnych krasnali. Ich liczba podobno oscyluje już w okolicach pół tysiąca!
rozwiń zwiń