Zajrzyj do królewskich sypialni i gabinetów. Za darmo!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 14:40
Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i pałac w Wilanowie - te cztery muzea przez cały listopad będzie można zwiedzać bezpłatnie.
Audio
  • Patrycja Żołędowska o darmowym listopadzie w rezydencjach królewskich (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w WilanowieFoto: Pixabay (Domena publiczna)

- Idea jest taka, żeby nie tylko otworzyć nasze zamkowe i pałacowe wnętrza, ale też żeby zbudować wyjątkowy program. Każda rezydencja wybrała swojego "naczelnego" króla i zbudowała swój program wokół kolekcji, które ten król prowadzi - mówi Patrycja Żołędowska z Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Wyjaśnia też, w jaki sposób można zdobyć bezpłatne wejściówki.

Ekspertka zachęca również, by zajrzeć do Wilanowa wieczorem i zobaczyć "Królewski ogród światła". W tym sezonie mamy ostatnią okazję, żeby obejrzeć tę plenerową wystawę w obecnym kształcie - za rok będzie ona zupełnie zmieniona.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Patrycja Żołędowska (Dział Edukacji Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie)

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 10.20

mg/ab

Czytaj także

Darmowy listopad. Bezpłatny wstęp do czterech rezydencji królewskich

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 21:53
Darmowy listopad w czterech rezydencjach królewskich. Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po raz czwarty bezpłatnie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzenie i rzeczywistość. Historia Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 18:20
Powstało w połowie XIX wieku, kiedy Warszawa była stolicą należącego do Rosji Królestwa Polskiego i - represjonowane - tułało się po rożnych miejscach. W 1938 doczekało się własnego gmachu, niemal od razu zamierzano przystąpić do rozbudowy, ale plany te przerwała II wojna światowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz na własne oczy, jak jadał król Poniatowski

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 23:43
- Skoro były obiady czwartkowe, to w Łazienkach Królewskich porcelana być musiała. Król Stanisław August mieszkał przez cały sezon letni w Pałacu na Wodzie, więc nie brakowało w nim i serwisu obiadowego - opowiada Izabela Zychowicz, zastępca dyrektora Łazienek Królewskich.
rozwiń zwiń