X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Kurowska: żałoby nie można przejść na skróty

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 13:10
Joanna Kurowska dwa lata temu musiała zmierzyć się ze śmiercią swojego męża. Jak przyznaje, nie od razu udało jej się odzyskać równowagę.
Audio
  • Joanna Kurowska o tym, jak poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Joanna Kurowska
Joanna KurowskaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

- Według psychologów po stracie następuje kilka stanów, najpierw jest niedowierzanie, potem wyparcie, stan agresji i złości, depresji i apatii, a wreszcie - wychodzenie. Jeżeli tych stanów się nie przejdzie, to one dadzą o sobie znać za parę lat - mówi aktorka.

Joanna Kurowska Po stracie następuje kilka stanów, najpierw jest niedowierzani, potem wyparcie, stan agresji i złości, depresji i apatii, a wreszcie - wychodzenie

Przyznaje też, że początkowo myślała, że uda jej się "przeskoczyć okresy żałoby". - Dość szybko miałam premierę, a my, aktorzy, nie mamy chorobowego. Myślałam, że rzucę się w wir pracy i szybko zapomnę, ale po premierze wszystko wróciło, a ja dość długo byłam w stanie depresyjnym - wspomina.

W jaki sposób Joanna Kurowska wyładowywała swój żal na najbliższej przyjaciółce, Agacie Młynarskiej? Czy noszenie czarnych ubrań w okresie żałoby ma psychologiczne uzasadnienie? Dlaczego ból po stracie bliskiej osoby każdy ostatecznie przeżywa w samotności? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Joanna Kurowska (aktorka)

Data emisji: 2.11.2016

Godzina emisji: 9.18

mg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Depresja coraz groźniejsza. Lekarz radzi: zwolnijmy, nie musimy już gonić za każdą złotówką

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 19:30
Polska ma największą dynamikę wzrostu zgłoszeń z powodu depresji w ciągu ostatnich 20 lat na świecie. A co za tym idzie jesteśmy w czołówce państw, jeśli chodzi o dynamikę zagrożeń samobójczych - powiedział prof. Bartosz Łoza, prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie dajcie się depresji. Nasze serca nie lubią być smutne

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 14:03
Częściej na depresję, zwłaszcza nawracającą, cierpią kobiety. Ta choroba jednak nie wybiera, nikt nie jest wyłączony z ryzyka. Może dotknąć wszystkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozostali w naszej pamięci - wspominamy tych, którzy odeszli w ostatnim roku

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 07:25
31 października oraz 1 i 2 listopada wspominać będziemy w radiowej Jedynce ważne postaci, które zmarły w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
rozwiń zwiń