Stalking. Wyznania ofiar i komentarz eksperta

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 13:05
- Stalking dotyczy takiej sytuacji, gdy jakaś osoba nęka kogoś, próbuje nawiązać kontakt wbrew jego woli i chęci, sprawia wrażenie zagrożenia - mówi dr Agnieszka Bratkiewicz z SWPS.
Audio
  • Stalking - jak reagować? (Cztery pory roku/Jedynka)
Jak się bronić przed osobą, która nas nęka? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak się bronić przed osobą, która nas nęka? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/xusenru

W audycji swoją historię opowiedziała Lidia Piechota, dziennikarka TVP i blogerka, która, jak mówi, jest nękana przez jedną trzecią swojego życia. - Stalker zobaczył mnie w telewizji i napisał niewinny mail wyrażający sympatię widza do prezenterki. Bardzo grzecznie odpisałam, na co pan zaczął składać propozycje, żebyśmy lepiej się poznali, wyzywał mnie, fotografował miejsce mojego zamieszkania, wrzucał bardzo dużo moich zdjęć na swój profil w portalu społecznościowym, zaczął pisać do moich koleżanek i kolegów z pracy, a potem do mamy - mówi.

Dr Agnieszka Bratkiewicz wyjaśnia, że powyższy przypadek należy do tych rzadszych, kiedy nękana jest osoba, której stalker nie zna osobiście. - Większość takich sytuacji ma miejsce, gdy jedna osoba podejmuje decyzję o rozstaniu, a jej partner bardzo cierpi - wyjaśnia.

Czy stalking łączy się z chorobą psychiczną? Jak należy postępować, jeśli padliśmy ofiarą stalkera? Czy to prawda, że najczęściej stalkerzy to mężczyźni? Na te pytania odpowiada ekspertka. Swoją historię w audycji opowiada także aktorka i wokalistka Liv Pawłowska.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: dr Agnieszka Bratkiewicz (wykładowczyni SWPS, specjalistka od spraw stalkingu)

Data emisji: 9.11.2016

Godzina emisji: 10.20

mg/gs

Czytaj także

Uważaj! Jesteś w ukrytej kamerze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 16:50
Kamery monitoringu są wszechobecne: obserwują nas na ulicach, parkingach, w galeriach handlowych, a nawet we własnych mieszkaniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ataki hakerów groźniejsze od bomb?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 18:35
Cyberataki mogą nie tylko wyczyścić dyski w jakiejś instytucji, ale wręcz doprowadzić do paraliżu państwa. Przykładowo wyłączenie prądu sprawia, że nagle przestają normalnie działać transport, system finansowy, łączność, szpitale, sklepy i hurtownie żywności...
rozwiń zwiń