X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Hoffman: adaptacja Sienkiewicza była przygodą życia

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 10:20
- Realizacja Trylogii Henryka Sienkiewicza była dla mnie największą przygodą życia. To było moje największe marzenie, a przede wszystkim miałem ogromne szczęście, że w tym czasie w pełni sił twórczych była cała plejada wspaniałych aktorów - mówi reżyser Jerzy Hoffman.
Audio
  • Jerzy Hoffman opowiada o pracy nad Trylogią Henryka Sienkiewicza (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Izabella Scorupco jako Helena Kurcewiczówna i Michał Żebrowski jako Jan Skrzetuski na planie filmu Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana
Izabella Scorupco jako Helena Kurcewiczówna i Michał Żebrowski jako Jan Skrzetuski na planie filmu "Ogniem i mieczem" Jerzego HoffmanaFoto: PAP/CAF Radek Pietruszka

Rok 2016 jest Rokiem Henryka Sienkiewicza. Twórczość noblisty stała się nam bliska nie tylko za sprawą literatury, ale również znakomitych ekranizacji jego książek. Jerzy Hoffman, któremu wielką sławę przyniosła adaptacja Trylogii, po raz pierwszy z dziełem Sienkiewicza zetknął się na Syberii.

- Stało się tak, ponieważ w 1940 roku zostałem wraz z rodzicami wywieziony na Syberię i zarówno "Pan Wołodyjowski", jak i "Potop" zrobiły na mnie wstrząsające wrażenie. Wówczas niewiele było polskiej literatury, tylko to, co ludzie przywieźli w czasie wywózki lub przepisali ołówkiem ręcznie - wspomina reżyser.

W audycji mówiliśmy także o tym, jak kolejność przeczytania przez Jerzego Hoffmana poszczególnych części Trylogii odbiła się na pracy nad adaptacjami filmowymi, dlaczego fragmenty filmu nie powstały w Kamieńcu Podolskim i jak ta filmowa seria wpłynęła na kariery występujących w niej aktorów.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Przygotowała: Agnieszka Ciecierska

Gość: Jerzy Hoffman (reżyser)

Data emisji: 18.11.2016

Godzina emisji: 10.21

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróż po Litwie śladami Sienkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 06:00
Lauda to terytorium, którego dziś próżno szukać na mapie. Była to kraina opisywana przez Sienkiewicza w "Potopie", położona na północ od litewskiego Kowna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzetuski, Zagłoba i inni. Popularni od pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 11:45
- Sienkiewiczowskie postacie nie istnieją statycznie, to postacie dynamiczne, przemieszczające się w rozległych przestrzeniach - mówi prof. Tadeusz Bujnicki, wykładowca na Artes Liberales.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie pan Zagłoba walczył z małpami?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2016 18:56
Do dziś w całej Polsce jest szereg miejsc związanych z Henrykiem Sienkiewiczem i jego bohaterami. Jednym z nich jest nieistniejący Pałac Kazanowskich, w którym pan Zagłoba walczył z "monstrami afrykańskimi", czyli… małpami.
rozwiń zwiń