X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podaruj Święta osieroconym dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 13:45
- Trafiają do nas i maluchy, i starsze dzieci. Sporo jest tych, które swoje pierwsze Święta Bożego Narodzenia przeżywają w SOS Wioskach Dziecięcych, mimo że mają już 8 czy 9 lat - mówi Anna Choszcz- Sendrowska.
Audio
  • Anna Choszcz-Sendrowska o akcji "Podaruj dzieciom ich pierwsze Święta" (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Wiele opuszczonych i osieroconych dzieci dopiero w SOS Wioskach Dziecięcych obchodzi pierwsze prawdziwe Święta
Wiele opuszczonych i osieroconych dzieci dopiero w SOS Wioskach Dziecięcych obchodzi pierwsze prawdziwe ŚwiętaFoto: Mat. pras. /Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce

Stowarzyszenie, w którym działa nasz gość, prowadzi osiedla dla opuszczonych i osieroconych dzieci. Wioski SOS, w przeciwieństwie do domów dziecka, są bardzo kameralnymi ośrodkami. Złożone są z kilkunastu domów, a w każdym z nich mieszka małżeństwo i kilkoro dzieci. - Są to Rodziny SOS, czyli rodziny zastępcze codziennie wspierane przez specjalistów - wyjaśnia Anna Choszcz- Sendrowska.

W ramach akcji "Podaruj dzieciom ich pierwsze Święta" można finansowo wspomóc organizację Bożego Narodzenia dla dzieci objętych opieką stowarzyszenia. - Jest ich bardzo dużo, prawie 500 mieszka w Wioskach Dziecięcych, 1000 korzysta z programów umacniania rodziny - mówi rozmówczyni Małgorzaty Raduchy. - Znam historię 4-5 letnich dzieci, które nie wiedziały, kim jest Święty Mikołaj, a na pytanie, co chciałyby dostać pod choinkę, odpowiedziały, że lizaka. To świadczy o tym, jak wcześniej wyglądały ich Święta - dodaje.

Z audycji dowiecie się, w jaki sposób można przekazać darowiznę. Patronem medialnym akcji "Podaruj dzieciom ich pierwsze Święta" jest radiowa Jedynka.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Anna Choszcz-Sendrowska (Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce)

Data emisji: 21.11.2016

Godzina emisji: 10.21

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psycholog: dziecko nie zawsze musi dostać wymarzony prezent

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 12:23
- Najpierw rodzice sami muszą wiedzieć dlaczego nie chcą dać określonego prezentu. Wówczas łatwiej będzie wytłumaczyć to dziecku - uważa Patrycja Rzepecka, psycholog dziecięcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na udane Święta: mniej "muszę", więcej "chcę"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 07:36
Przymus, depresja, ciężka praca, rozczarowanie, sztuczny uśmiech, albo motywacja "bo tak każe tradycja" - z tym Boże Narodzenie kojarzy się osobom pytanym przez radiową Jedynkę. Co zmienić, by Święta były czymś więcej, niż tylko walką o przetrwanie?
rozwiń zwiń