X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak mądrze pomagać? Akcje charytatywne

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 14:20
Przed Świętami wiele organizacji organizuje pomoc dla swoich podopiecznych. My podpowiadamy, w jakie inicjatywy warto się zaangażować.
Audio
  • W jakie przedświąteczne akcje charytatywne warto się zaangażować (Cztery Pory Roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W miejscowościach całej Polski odbywa się np. akcja "Paczka dla bohatera". - Sześć lat temu w naszych głowach powstała idea pomocy tym, którzy kiedyś oddali wszystko naszej ojczyźnie, czyli kombatantom i weteranom, począwszy od żołnierzy września 1939 r., przez żołnierzy 2 korpusu we Włoszech, AK, Narodowych Sił Zbrojnych 1 i 2 Armii Wojska Polskiego. Pomalutku staramy się docierać do osób represjonowanych w latach 70. i 80. oraz do weteranów wojny w Iraku - mówi inicjator akcji Tomasz Sawicki.

Swoje własne przedsięwzięcia charytatywne organizują też dziennikarze Polskiego Radia. W lubelskim oddziale rozgłośni 24 lata temu Ewa Dados zainicjowała akcję "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Dziś ma ona zasięg ogólnopolski. - Bardzo się bałam tych początków. Od 10 lat Pierwszy Program Polskiego Radia rozpowszechnia tę akcję na cały kraj - przekonuje Małgorzata Kownacka.

Z audycji dowiecie się, w jaki sposób wspomóc te akcje, a nawet - jak założyć własny sztab.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Tomasz Sawicki (inicjator akcji "Paczka dla bohatera") oraz Małgorzata Kownacka (współorganizatorka akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" i "Choinki Jedynki")

Data emisji: 24.11.2016 r.

Godzina emisji: 11.22

mg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 16:12
Podatek bankowy i od supermarketów, od posiadania psów, a do tego janosikowe, opłaty targowe, miejscowe, klimatyczne... Jakie koszty ponosimy wskutek podatków nałożonych na innych oraz przyznanych ulg i zasiłków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studio radiowe dla niewidomych w Rwandzie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 13:41
Andrzej Brzoska i Maciej Drygas zakładają w Rwandzie profesjonalne studio radiowe dla niewidomych dzieci z ośrodka prowadzonego przez siostry misjonarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejdą przez całą Polskę, by pomóc innym

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 08:00
- Chcemy uwrażliwić ludzi na drugiego człowieka. Wiemy, że Polacy potrafią się zebrać i wpłacić pieniądze m.in. na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, natomiast często nie zauważamy innych tuż obok nas - mówi Martyna Tokarczuk, współpomysłodawczyni projektu MiLOVE kroki.
rozwiń zwiń