Anna Dereszowska śpiewająco wspiera SOS Wioski Dziecięce

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:00
 - Beneficjentów 1 procenta jest bardzo wiele. Wiele osób potrzebuje  naszej pomocy, ale chciałam do Państwa zaapelować o wsparcie dla stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce - mówi Anna Dereszowska. Jak można pomóc organizacji?
Audio
  • Anna Dereszowska opowiada o akcji "Posłuchaj serca i podaruj 1% na dom dla opuszczonych dzieci" (Cztery pory roku/Jedynka)
Anna Dereszowska
Anna DereszowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce ogłosiło konkurs na wykonanie piosenki "Listen To Your Heart". To wsparcie trwającej obecnie kampanii "Posłuchaj serca i podaruj 1% na dom dla opuszczonych dzieci". Celem konkursu  jest rozpowszechnienie idei przekazywania 1 procenta, pomoc opuszczonym i osieroconym dzieciom oraz oczywiście dobra zabawa. Każdy może pobrać ze strony stowarzyszenia podkład i nagrać swoją wersję utworu, a następnie zamieścić ją w internecie. 

Jak przyznaje Anna Dereszowska część dzieci, które trafiły pod opiekę Stowarszyszenia SOS Wioski Dziecięce nie zna świąt. - Stowarzyszenie zorganizowało akcję dotyczącą przeżywania świadomie pierwszych świąt. Wiem, że trudno w to uwierzyć w dzisiejszych czasach, kiedy zewsząd atakują nas piosenki i reklamy dotyczące świąt, ale część dzieci, które trafiły do Stowarzyszenia nie zna idei św. Mikołaja, nie znają tradycji wigilijnego stołu - mówi aktorka. 

Jak można wziąć udzał w akcji Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce? Czy nagranie lepiej zrobić poważnie czy na wesoło? W jaki jeszcze sposób można wesprzeć stowarzyszenie? Jak aktorka wybiera akcje, w które się angażuje? Jak posiadanie dzieci zmienia gotowość wsparcia akcji, których beneficjentem są dzieci? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Anna Dereszowska

Data emisji: 28.11.2016 

Godzina emisji: 9.21

mat.prasowe/gs/ab

Czytaj także

Wioski Dziecięce SOS jedyną szansą na rodzinę?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 12:30
- Trafiają do nas najczęściej dzieci bardzo zaniedbane, po dramatycznych przeżyciach. Najczęściej są to liczne rodzeństwa – mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja SOS Wioski Dziecięce: mamy pilnie poszukiwane

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 08:03
Barbara Rajkowska i Anna Choszcz-Sendrowska z SOS Wioski Dziecięce zachęcały w radiowej Jedynce do zakładania rodzin zastępczych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podarujmy dzieciom najwspanialszy świąteczny prezent

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 11:15
Alkohol, kłótnie i przemoc. Oto najczęstsze wspomnienia z dzieciństwa podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Dlatego też organizacja przygotowała specjalną kampanię „Podaruj dzieciom ich pierwsze święta”. Dzięki niej każdy z nas może sprawić, że jakieś dziecko po raz pierwszy otrzyma najwspanialszy gwiazdkowy prezent – Święta Bożego Narodzenia w rodzinnej atmosferze.
rozwiń zwiń