X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adopcja bez tajemnic - wszystko, co powinni wiedzieć rodzice

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 08:00
Zarówno adopcja, jak i adopcja ze wskazaniem, to dość skomplikowane procesy. - Pierwszych sześć tygodni po porodzie to czas, w którym wyłączona jest poczytalność kobiet i jest to moment na namysł w kwestii oddania dziecka do adopcji - mówi mecenas Eliza Kuna.
Audio
  • Różnice pomiędzy adopcją a adopcją ze wskazaniem (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Adopcja to dość długi i skomplikowany proces
Adopcja to dość długi i skomplikowany procesFoto: nik_donna via Foter.com / CC BY-NC-ND

W przypadku decyzji o adopcji prawnik radzi, by najpierw zacząć kurs w ośrodku adopcyjnym, takie przygotowanie czasami trwa nawet rok. - Bez ukończenia tego szkolenia nie dostaniemy orzeczenia sądu opiekuńczego o przysposobieniu. Oprócz tego jest szereg innych wymogów, które wskazuje ustawa, jak np. zaświadczenia od lekarza, że oboje rodzice są zdrowi psychicznie, zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, niezapowiedziany wywiad środowiskowy przeprowadzany przez kuratora - opowiada Eliza Kuna.

Rodzina chcąca adoptować dane dziecko może pytać o jego pochodzenie, rodziców, potencjalne choroby itp. - Adopcja jest łatwiejsza, gdy dziecko jest małe i warto wtedy próbować stać się rodziną zastępczą dla malucha na czas trwania postępowania adopcyjnego. Jeśli wykażemy, że jesteśmy rodzicami stabilnymi emocjonalnie, możemy się starać, by sąd wydał postanowienie tymczasowe i umieścił na ten czas dziecko w naszej rodzinie - podpowiada adwokat.

W programie mówimy o tym, z jakich powodów można rozwiązać adopcję, kiedy jest możliwa adopcja za wskazaniem i z jakiego typu problemami borykają się najczęściej dzieci.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: mecenas Eliza Kuna (adwokat)

Data emisji: 29.11.2016

Godzina emisji: 11.22

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Adopcja ze wskazaniem” tylko dla najbliższej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 10:24
Ograniczenie tzw. adopcji ze wskazaniem - zakłada nowelizacja uchwalona w piątek przez Sejm. Zgodnie z nią rodzice będą mogli wskazać osobę przysposabiającą ich dziecko - może być to jednak tylko ich krewny albo małżonek jednego z nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Intercyza. Początek końca małżeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 13:45
Rozdzielność majątkowa oznacza, że każde z małżonków zarabia wyłącznie na siebie. Często decydują się na nią pary, u których występuje duża dysproporcja w dochodach i majątkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porwania rodzicielskie: od bezradności do krzywdy dziecka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 19:57
- Opieka nad dzieckiem powinna uwzględniać edukację, ale również kontakty dziecka z obojgiem rodziców. Dlatego tak ważne jest to, byśmy więcej rozmawiali, podpisali porozumienie rodzicielskie i ustalili plan opieki - poleca mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń