Jak cię widzą, tak cię piszą. Jak się ubierać do pracy?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 00:33
- Nie ma mowy o odkrytych nogach bez rajstop, tatuażach czy klapeczkach. Dress code, czyli profesjonalna etykieta ubraniowa, to klasyka, a nie moda - mówi Ewa Rubasińska, stylistka.
Audio
  • Co powinniśmy mieć na uwadze, wybierając strój do pracy? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Jak rodzaj stroju dobierać do wykonywanej pracy i etykiety?
Jak rodzaj stroju dobierać do wykonywanej pracy i etykiety?Foto: Foter.com / CC0

Jak mówi ekspertka, w powszechnej opinii panuje przekonanie, że w pracy nie należy epatować seksem i makijażem, należy być schludnym. Wizerunek osoby skromnej ma nie odstraszać, a jednocześnie ma zachęcić, pokazać przygotowanie i szacunek zarówno w stosunku do klienta, jak i pracodawcy.

- Tworzy to spektrum nie do końca zdefiniowanych spraw, które każda z korporacji określa we własnym regulaminie. Dress code jest podzielony na smart, casual, typowo oficjalny, natomiast u nas nie ma tych samych zasad - opowiada Ewa Rubasińska.

Nakaz comiesięcznego farbowania włosów u kobiet i noszenia zakrytego obuwia nawet przy trzydziestostopniowym upale, podawanie długości spódnic - jakie są zasady etykiety stroju w pracy? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Ewa Rubasińska (stylistka)

Data emisji: 30.11.2016 

Godzina emisji: 9.22

sm/mg

Czytaj także

Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 16:12
Podatek bankowy i od supermarketów, od posiadania psów, a do tego janosikowe, opłaty targowe, miejscowe, klimatyczne... Jakie koszty ponosimy wskutek podatków nałożonych na innych oraz przyznanych ulg i zasiłków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biurowa moda. Co nam wolno w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 08:00
Podczas najbliższej audycji poruszymy temat dress code'u. Jakie są zasady dobierania stroju, w którym pojawiamy się w miejscu pracy?
rozwiń zwiń