Michał Żebrowski: lubię rozśmieszać przez łzy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 18:24
- Nie ma nic gorszego w teatrze niż zrobić komedię, która nie śmieszy ludzi. Osobiście najbardziej lubię tragikomedie i najbliższe jest mi rozśmieszanie przez łzy - mówi aktor, Michał Żebrowski.
Audio
  • Michał Żebrowski opowiada o działalności Teatru 6. piętro (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Próba spektaklu Wujaszek Wania Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Bubienia w Teatrze 6.piętro, przed pierwszą premierą w sezonie 20152016. Na zdjęciu aktor Michał Żebrowski
Próba spektaklu "Wujaszek Wania" Antoniego Czechowa w reżyserii Andrzeja Bubienia w Teatrze 6.piętro, przed pierwszą premierą w sezonie 2015/2016. Na zdjęciu aktor Michał ŻebrowskiFoto: PAP/Stach Leszczyński

Prowadzony przez Michała Żebrowskiego Teatr 6. Piętro wchodzi w nowy sezon, przygotowując się do premiery "Ożenku" Michała Gogola. Aktor podkreśla, że sztuka będzie miała gwiazdorską obsadę, bo wystąpią m.in. Anna Dereszowska, Joanna Żółkowska, Cezary Żak, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Piotr Głowacki i Michał Żebrowski.

- To arcykomedia wielkiego pisarza i mam nadzieję, że będzie to uczta dla teatromanów. Dla nas jest to wielkie wydarzenie i jesteśmy bardzo podekscytowani. Czekaliśmy półtora roku z rozpoczęciem prób, bo przy takiej liczbie gwiazd bardzo trudno jest zgrać terminy - opowiada aktor.

Gość Romana Czejarka opowiada o tym, jak wygląda prowadzenie własnego teatru, ile kosztuje zrobienie przedstawienia i jaki jest przepis na odprężenie w czasie spektaklu.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Michał Żebrowski (aktor, twórca Teatru 6. piętro)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 9.23

sm/mg

Czytaj także

Irena Kwiatkowska i jej przepis na sukces

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 23:23
- Irena Kwiatkowska powtarzała, że trzeba "pracować, pracować i jeszcze raz pracować". Była zdania, że trzeba być rzemieślnikiem - opowiada pisarz Roman Dziewoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr dozwolony od pierwszego roku życia

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 13:15
Nawet roczne dzieci są w stanie świetnie się bawić na spektaklach teatralnych - pod warunkiem, że są one dostosowane do możliwości percepcyjnych maluchów. W takich przedstawieniach specjalizuje się Teatr Niewielki.
rozwiń zwiń