X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konserwacja na medal. Jak dobrze dbać o zabytki?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 00:56
Odnawianie różnych obiektów często pokazuje jak połączyć przyjemne z pożytecznym. - Drewniany dworzec w Puszczykówku jest wyjątkowym wydarzeniem w tej części Polski, a oprócz tego ma z pietyzmem odrestaurowany zegar kolejowy - mówi konserwator zabytków Wiesław Biegański.
Audio
  • Przykłady zadbanych zabytków - Puszczykówko i Gdynia (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Nasz reporter Łukasz Rydzewski na dworcu w Puszczykówku
Nasz reporter Łukasz Rydzewski na dworcu w PuszczykówkuFoto: Łukasz Rydzewski/PR

Do 5 lutego można zgłaszać propozycje najlepiej odrestaurowanych obiektów zabytkowych w ramach ogólnopolskiego konkursu "Zabytek zadbany", którego organizatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Dobrymi przykładami dla kandydatów mogą być Muzeum Emigracji w Gdyni i dworzec w Puszczykówku.

Drugi z obiektów znajduje się w letniskowej miejscowości w Wielkopolsce. - Na takiej małej stacji jest to budynek wyjątkowy, który nie odstaje od przestrzeni zastanej, wpisuje się w krajobraz. W obiekcie odtworzono konstrukcję, pierwotną kolorystykę, drewniany szalunek i wszystkie pierwotne detale - opowiada Teresa Palacz, kierownik oddziału terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Poznaniu.

W audycji odwiedzamy również Gdynię i opowiadamy o renowacji budynku Muzeum Emigracji w Gdyni.


MuzEmiGdy3.jpg

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Przygotowali: Patryk Michalski, Łukasz Rydzewski

Data emisji: 12.12.2016

Godzina emisji: 11.20

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twierdza Modlin. Tu spotykają się trzy rzeki i historia

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 16:00
- W czasach, kiedy postawiono ten wielki koszarowiec nie wolno było sanitariatów mieć w budynku (ani łazienek, ani ubikacji). W związku z tym postawiono na wewnętrznym dziedzińcu 8 okrągłych budyneczków, w dwóch rzędach, w których jest 24 "stanowisk", co na 17 tysięcy skoszarowanych żołnierzy było niewystarczające i cały czas była kolejka - mówiła przewodnik, Elżbieta Wiercińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty Medal Targów Lipskich dla Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 12:45
Odznaczenie przyznano za prezentację polsko-niemieckiej wystawy "Zabytkowe rezydencje w przygranicznym krajobrazie Polski i Niemiec", podczas XII edycji Europejskich Targów Konserwacji i Renowacji Zabytków. O ochronie zabytków w Magazynie Samorządowym mówiła Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i generalny konserwator zabytków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zabytek zadbany" - zgłoś propozycję do konkursu!

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 10:00
Do 5 lutego właściciele i zarządcy nieruchomości, a także wojewódzcy konserwatorzy zabytków, mogą zgłaszać propozycje do konkursu Narodowego Instytutu Dziedzictwa na najlepiej odrestaurowany budynek.
rozwiń zwiń