X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauczanie w domu. Dobry sposób na kształcenie i rozwój dziecka

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 13:10
- Rodzice dzieci edukowanych w domu dbają o to, by dzieci miały kontakt z rówieśnikami. Część zajęć odbywa się poza domem. Dzieci angażują się w najróżniejsze aktywności społeczne, wolontariaty, harcerstwo - tłumaczył Mariusz Dzieciątko, prezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie.
Audio
  • Mariusz Dzieciątko o edukacji domowej (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Gość Romana Czejarka ma dziesięcioletnie doświadczenie uczenia dzieci w domu. - Gdy po raz pierwszy usłyszałem o homeschoolingu, to pomyślałem, że to jest jakieś wariactwo. Ale po przeszukaniu internetu i poznaniu tej metody po trzech dniach byłem "cały za".

Dużym plusem edukacji domowej jest to, że możemy tempo, materiał i sposób pracy dostosować do dziecka. Ważnym elementem jest konsekwencja. Celem jest nauczenie dziecka, jak się ma uczyć. Każde dziecko w edukacji domowej musi raz w roku zdać egzamin pisemny i ustny z danego przedmiotu w placówce szkolnej. - Egzaminy są taką sytuacją, w której spotykają się rodziny edukacji domowej i jest to wspaniały czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców, bowiem uczący dzieci w domu rodzice to są na ogół osoby, które mają wspaniałe pasje. Te spotkania są dla nas cenne - mówił Mariusz Dzieciątko.

Dlaczego swoje drugie dziecko, a nie najstarsze, nasz gość zdecydował się edukować w domu, jak nauczyciele reagują na decyzję o edukacji domowej, na jakim etapie rodzice mogą uczyć sami, kiedy potrzebny jest korepetytor, czy w edukacji domowej używa się podręczników szkolnych, czy rodzic stawia stopnie, ile godzin dziennie trwa nauka? Odpowiedzi w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Mariusz Dzieciątko (prezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie, ojciec trojga dzieci z 10-letnim w doświadceniem w edukajci domowej)

Data emisji:

Godzina emisji:

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dobra ocena w szkole nie oznacza sukcesu w życiu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 12:29
- W bardzo dużej mierze, to czy uczniowie są aktywni na lekcjach, zależy od nauczycieli - mówi w radiowej Jedynce Katarzyna Lotkowska z Fundacji Nowatorska Edukacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska szkoła ma uczyć czy wychowywać?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 18:30
Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało projekty podstawy programowej, a do dziś czekało na opinie ekspertów, nauczycieli, rodziców i uczniów.
rozwiń zwiń