X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żywy prezent na święta to nie to samo, co zabawka

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 21:01
- Ludzie gdzieś zagubili swoje człowiecze oblicza i emocje, które ponoć czynią nas nadrzędnym gatunkiem na Ziemi, bo nie traktujemy zwierząt tak, jak one na to zasługują - mówi trenerka Aneta Awtoniuk.
Audio
  • O czym warto pamiętać, zanim kupimy żywy prezent na święta? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Żywy prezent na święta to nie to samo, co zabawka
Foto: tehchix0r via Foter.com / CC BY-NC-SA

W okresie świąt warto przypomnieć o pewnej oczywistości, o której stale zapominają niektórzy z nas. Zwierzę, jak podkreśla Aneta Awtoniuk, to nie taki sam prezent jak miś czy zabawka. - Mam wrażenie, że dzieci, które są wychowywane w większej empatii do innych istot, mają problem, kiedy się misiowi rączka naderwie w jakiejś większej zabawie. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że byłyby w stanie zrobić krzywdę żywej istocie, jaką jest pies czy kot - opowiada gość Jedynki.

Specjalistka od zachowań psów zwraca również uwagę na fakt, że coraz mniej jest w nas troski o to, by naprawiać i troszczyć się o to, co nas otacza - zarówno przedmioty, jak i żywe istoty. Wiele badań pokazuje jednoznacznie, że obcowanie ze zwierzętami zwiększa empatię wśród dzieci i wpływa na to, jak traktują innych.

A jak na rozwój wpływa brak empatii? O tym mówimy w audycji, w której wyjaśniamy również, jak złe traktowanie zwierząt odbija się emocjonalnie i psychicznie na ludziach.

***

Tytuł audycji: Cztery Pory Roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Aneta Awtoniuk (specjalistka od zachowań zwierząt, trenerka, instruktorka)

Data emisji: 15.12.2016 

Godzina emisji: 9.21

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zwierzę nie ma przycisku "off". Pomyśl, zanim kupisz

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 09:45
- Decyzja o przyjęciu zwierzęcia do domu nie powinna być podejmowana pod wpływem emocji, chwili - apeluje Beata Krupianik z fundacji KARUNA - Ludzie dla Zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karp lepszy od łososia. Dlaczego króluje na wigilijnym stole?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 12:25
Jest ekologiczny, zdrowy i smaczny. Mowa o karpiu, który od setek lat króluje na wigilijnym stole. Tradycja jest ciągle żywa, a karpia nie jest w stanie wyprzeć panga, mintaj czy łosoś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zerwijmy łańcuchy! Czas na zmiany - już nie zakuwamy!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 15:45
Trzymanie psa na łańcuchu jest niezgodne z prawem, niehumanitarne i niebezpieczne dla ludzi – pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez to staje się agresywny i stwarza zagrożenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alergie i choroby odzwierzęce. Jak ich uniknąć?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 13:15
Najczęstszym problemem zdrowotnym pojawiającym się w związku z posiadaniem zwierzęcia są alergie. Uczulenie na sierść lub wydzielinę gruczołów łojowych ma jedna na dziesięć osób.
rozwiń zwiń