X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozpieszczanie a rozpuszczanie. Okazywanie miłości nie jest łatwe

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 17:53
Rozpieszczać czy nie - oto jest pytanie. Tym razem wraz z psycholog zastanawiamy się nad tym, jak okazywać dzieciom miłość w mądry sposób, czyli rozpieszczać i zarazem edukować.
Audio
  • Trudna sztuka rozpieszczania dzieci (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Miłość do dziecka manifestujemy okazywaniem mu szacunku.  Należy poważać dziecięce myśli, pragnienia, odczuć, problemów i wniosków  opowiada psycholog
Miłość do dziecka manifestujemy okazywaniem mu szacunku. – Należy poważać dziecięce myśli, pragnienia, odczuć, problemów i wniosków – opowiada psycholog Foto: kisss/ lic. CC0/ pixabay

Rozpieszczanie pochodzi od pieszczoty, czyli dostarczania bliskości, czułości, a nie przedmiotów. W takim traktowaniu nie zawiera się pozwalanie dzieciom na wszystko. - Dostarczać przyjemności i rozpieszczać można na tysiąc sposobów, w zależności od tego, co dziecko lubi, o czym marzy, ale też do czego my chcemy dziecko wychowywać, bo rozpieszczanie nie wyklucza jednoczesnego wychowywania - podkreśla psycholog Aleksandra Piotrowska.

Gość radiowej Jedynki przyznaje, że pieszczoty należy zawsze dostosować do wieku dziecka. Nie ograniczają się one do pocałunków i przytulania, a może to być również okazywane w inny sposób. Dobry sposobem jest mówienie maluchom, że się je kocha, szanowanie zdania najmłodszych.

Niestawianie żadnych wymagań, a nie miłość prowadzi do tego, że dziecko wzrasta w przekonaniu, że mu wszystko wolno. Jak zatem wyznaczać granice i nie popełniać błędów wychowawczych? Dlaczego kupowanie prezentów nie jest związane z rozpieszczaniem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Aleksandra Piotrowska (psycholog dziecięcy), Zofia Zubczewska (babcia czworga wnucząt, autorka bloga Babcia.Polka.pl)

Data emisji: 16.12.2016 

Godzina emisji: 11.21

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W mikołajki uczmy dzieci dawania

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 10:30
Dzisiaj dzień św. Mikołaja, święto biskupa z Mirry, który pomagał ubogim. Tradycyjnie tego dnia niesiemy radość innym, choć głównie cieszą się dzieci obdarowywane drobnymi zabawkami czy słodyczami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zachwyt, tęsknota i rozczarowanie. Trudne powroty do Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 22:27
Etos pracy, przepaść ekonomiczna, mankamenty wciąż raczkującej u nas demokracji – powracający do kraju rodacy napotykają na szereg problemów adaptacyjnych. Jak nauczyć się Polski na nowo?
rozwiń zwiń