X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ginekolog: nigdy nie mówię, że jest za późno na dziecko

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 13:30
Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Skrzynecka, Dorota Chotecka czy Aldona Orman zostały mamami po czterdziestce. - Na przestrzeni 25 lat mojej pracy zawodowej coraz częściej widuję pacjentki, które są starszymi matkami - mówi dr n. med. Ilona Guzińska.
Audio
  • Dr n. med. Ilona Guzińska o późnym macierzyństwie (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: bethanykphotography via Foter.com / CC BY-NC-SA

Specjalistka podkreśla, że nigdy nie zdecydowałaby się powiedzieć jakiejkolwiek kobiecie, że na macierzyństwo jest już za późno. - Jeżeli jest to osoba, która nie cierpi na żadne ciężkie choroby przewlekłe i uznała, że będzie to zrealizowanie planów i szansa na życiowe szczęście, to nie sposób takiej decyzji negować - mówi dr Guzińska.

Ginekolog przyznaje, że w późniejszym wieku wyższe jest prawdopodobieństwo poronienia i wystąpienia wad rozwojowych u dziecka, choć nic nie jest w 100-procentach przesądzone. - W takich sytuacjach przypomina mi się scena z filmu "Homo Faber", gdy ojciec ciężko chorej dziewczyny pyta lekarza, jakie jest rokowanie. Lekarz zaczyna wyliczać mu procenty, a ten ojciec stwierdza: "dla mnie moja córka to 100 procent".

Po którym roku życia macierzyństwo uznawane jest za późne? Czy ciąża w dojrzałym wieku odmładza? Jak wygląda kwestia płodności u kobiet w wieku 35 lat? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery Pory Roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: dr n. med. Ilona Guzińska (ginekolog)

Data emisji: 20.12.2016

Godzina emisji: 9.22

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ginekolog: cięcie cesarskie nie jest złotym środkiem

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 11:42
Co lepsze - poród naturalny, czy cesarskie cięcie? Miedzy innymi na to pytanie starali się odpowiedzieć ginekolodzy z warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Krzysztof Czajkowski i prof. Mirosław Wielgoś, goście "Debaty medycznej” w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotne rodzicielstwo - konieczność czy świadomy wybór?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 14:03
Jak postrzegani są samotni rodzice? Z jakimi borykają się problemami i jakimi cieszą się przywilejami? O tym w jedynkowym cyklu "Głos za głos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Późne macierzyństwo i zdrowie w ciąży

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 08:10
Coraz więcej par decyzję o narodzinach pierwszego dziecka podejmuje po 30. roku życia. Jakie zagrożenia niesie to dla noworodka oraz jak zadbać o zdrowie matki i dziecka?
rozwiń zwiń