Śmiech to zdrowie. Dlaczego dorośli się nie śmieją?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 16:00
Dorośli muszą mieć powód, żeby się śmiać, dzieciom wystarczy nawet najbardziej błahy powód, żeby wybuchnąć śmiechem. - Statystycznie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym śmieją się około 400 razy dziennie, dorośli zaś w tym samym czasie śmieją się od kilku do kilkunastu razy - mówi Barbara Popławska, a jak przypomina śmiech przydaje się w pracy, bo wspiera myślenie kreatywne.
Audio
  • Śmiech to zdrowie. Dlaczego boimy się śmiać? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdj, ilustracyjne
Zdj, ilustracyjneFoto: pixabay.com/Daw8ID

vw-camper-336606_1920 1200.jpg
Długie weekendy w 2017. Jak je najlepiej wykorzystać?

- Warto się śmiać, bo wtedy życie jest bardziej radosne, organizm dostarcza nam wówczas więcej endorfin, czyli hormonów szczęścia. Jeżeli nas coś boli, to ten ból zostanie złagodzony za czas jakiś. Warto się śmiać mimo wszystko, nawet jeżeli nie jest nam do śmiechu - podkreśla Barbara Popławska. Jednocześnie, jak dodaje gość Romana Czejarka, nie chodzi o to, żeby śmiać się ciągle i ze wszystkiego. 

Jak uczyć się być bardziej radosnym? Jak śmiech wpływa na postrzeganie innych ludzi? Dlaczego szkoła i rodzice sprawiają, że dzieci przestają się śmiać? Dlaczego część dorosłych boi się śmiać? Co w sytuacjach, kiedy śmiech ukrywa dramaty dziejący się w domu? Gdzie szukać pomocy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Barbara Popławska (trener rozwoju osobistego, poradnia psychologiczna "W stronę zmiany"

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 11.20

gs/mg

Czytaj także

Jak rozwiązywać konflikty między pracownikami?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 10:44
- Z konfliktami w pracy jest jak z konfliktami w małżeństwie - wyjście z domu i trzaśnięcie drzwiami nie rozwiąże sytuacji - powiedział w radiowej Jedynce mediator Robert Boch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Savoir vivre w pracy. Co można, a czego nie powinniśmy robić?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 10:12
Jak powinniśmy zachowywać się w pracy, by być postrzeganym jako osoba kulturalna i kompetentna? Jak pewne zachowania wpływają na nasz wizerunek jako osoby i pracownika? – o tym, w rozmowie z Romanem Czejarkiem, mówiła Małgorzata Górecka z portalu polki.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie rewolucji w mandatach dla kierowców

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 14:00
- Nie ma żadnych zmian w taryfikatorze mandatów. Nie zmieniła się wysokość mandatów ani liczba punktów - dementował internetowe pogłoski o rewolucji w mandatach młodszy aspirant KG Policji Antonii Rzeczkowski.
rozwiń zwiń