X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego warto sporządzać testament?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 14:41
- Jeżeli o naszej ostatniej woli powiemy tylko przyjaciółce, sąsiadce czy ciotce, a nie sporządzimy testamentu, w grę będzie wchodziło jedynie dziedziczenie ustawowe - mówi w "Czterech porach roku" mecenas Katarzyna Ludwig.
Audio
  • Mecenas Katarzyna Ludwig zachęca do sporządzania testamentów (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: East News/Glow Images

Przy sporządaniu testamentu gość Jedynki rekomenduje skorzystanie z usług notariusza. - Co najmniej z kilkunastu względów. Po pierwsze testament notarialny, co do zasady, powinien być poprawnie napisany. Notariusz działa zgodnie z przepisami prawa, pouczy nas, jakie postanowienia mogą, a jakie nie mogą znaleźć się w testamencie. Co ważniejsze, notariusz ten testament zabezpieczy i przechowa. W 2011 r. powstał Notarialny Rejest Testamentów i jeśli tylko testator sobie tego życzy, testament notarialny może być tam umieszczony. Co do zasady, notariusz przechowuje testament przez 10 lat od jego sporządzenia, a po tym okresie przekazuje go do sądu wieczysto-księgowego - tłumaczy Katarzyna Ludwig.

Ile kosztuje sporządzenie testamentu u notariusza, jakie warunki powinien spełniać testament napisany w domu i która wersja testamentu liczy się przed sądem, gdy istnieje kilka jego wersji, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: Katarzyna Ludwig (adwokat)

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 11.23

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdy nie jesteśmy godni spadku...

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 09:00
Tym razem mecenas Bartosz Bator przyjrzał się, w jakich sytuacjach można pozbawić kogoś prawa do spadku. - Odnoszą się do tego dwie instytucje: wydziedziczenia i niegodności dziedziczenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darowizny w świetle polskiego prawa

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 12:37
- Wszyscy lubimy dostawać prezenty, niektórzy lubią je też dawać, ale musimy pamiętać o tym, że jest to instytucja prawna, która niesie ze sobą pewne skutki, np. podatkowe - mówi w radiowej Jedynce mecenas Magdalena Czernicka–Baszuk.
rozwiń zwiń