X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Patrz dalej niż widzisz". Jerzy Wasowski dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 17:51
"Zawsze patrz dalej niż widzisz" i "czerwień, kiedy się wstydzisz" to tylko niektóre ze wskazówek, jakie Jerzy Wasowski zawarł w swoich utworach dla dzieci. - Tata uważał, że to najważniejszy dział jego twórczości - mówi Grzegorz Wasowski.
Audio
  • Twórczość Jerzego Wasowskiego dla najmłodszych (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Fragment okładki płyty Wasowski dzieciom
Fragment okładki płyty "Wasowski dzieciom"Foto: materiały promocyjne

Narodowe Centrum Kultury i Polskie Radio wydały album Wasowski dzieciom. Na dwóch płytach zebrano audycje nagrane w latach 70. minionego wieku dla Polskiego Radia. - Wiem, że tata bardzo cenił twórczość dla dzieci. Bardzo lubił pisać i dla najmłodszych stworzył ponad 100 piosenek - opowiada Grzegorz Wasowski.

Poza utworami muzycznymi, Jerzy Wasowski z myślą o dzieciach pisał również słuchowiska, które znalazły się na wydawnictwie Wasowski dzieciom. - Ta płyta jest właśnie owocem jego zainteresowania - dodaje.

W ciszy i skupieniu czy z drinkiem i muzyką w tle? W programie opowiadamy o tym, w jakich warunkach najchętniej pracował Jerzy Wasowski i mówimy o korespondencji Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. A kim z zawodu był bohater audycji? Tego dowiecie się z nagrania.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Goście: Monika WasowskaGrzegorz Wasowski (Fundacja Wasowskich)

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 9.21

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nikt tak nie szedł muzyką za słowem jak Jerzy Wasowski"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 13:23
- To, jak potrafił uwydatnić słowo, akcentując jego sens, zdarza się mało komu. A w mojej praktyce nikomu tak się nie zdarzało, jak jemu - mówi o Jerzym Wasowskim w archiwalnym nagraniu Jeremi Przybora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Listy z podróży". Radiowe skecze od Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 14:34
- Maria Wasowska twierdziła, że panowie na co dzień tak ze sobą rozmawiali. To co słyszymy w "Listach z podróży" to taka "uliteraturyzowana" przez Jeremiego Przyborę forma tych rozmów - mówi Monika Wasowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Jeremi Przybora nie został klasykiem?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 21:06
- Kiedy pojawia się ktoś, kto proponuje Jeremiemu Przyborze, by został klasykiem w niewielkim, ale bardzo bogatym państewku, to on taką propozycję odrzuca i takie wątki pojawiają się w Kabarecie Starszych Panów - mówi redaktor Teresa Drozda.
rozwiń zwiń