Dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Nocny maraton pływania

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 23:58
Dla sportu i dobrego samopoczucia. Po raz kolejny odbędzie się nocny maraton pływania Otyliada. - Chcemy zachęcić Polaków do pływania - mówi w "Czterech porach roku" współorganizator zawodów Andrzej Kotulecki.
Audio
  • Jakie są pożytki z pływania i dlaczego warto wziąć udział w Otyliadzie? (Cztery pory roku/ Jedynka)
Tylko dwa medale zdobyli polscy pływacy na ME w Glasgow
Tylko dwa medale zdobyli polscy pływacy na ME w GlasgowFoto: EYOF Utrecht 2013 via Foter.com / CC BY-NC-ND

W 4. nocnym maratonie pływackim Otyliada może wziąć udział każdy, kto umie pływać. Wystarczy mieć kąpielówki, bo ani wiek, ani niepełnosprawności, nie stanowią przeciwwskazań w tym przedsięwzięciu. - Cała rzecz polega na zabawie. Łączy to się z rywalizacją, ale zależy nam przede wszystkim na tym, by każdy mógł się dobrze bawić - zachęca Andrzej Kotulecki.

Maraton trwa od godz. 18 wieczorem do 6 rano. Rekord w Otyliadzie ustanowił Sebastiana Karaś, który przepłynął 54 km i 400 metrów. - Jak sobie policzyłem, to on szybciej pływał niż niektórzy chodzą, i robił to przez całą noc - wspomina gość Jedynki.

W audycji mówimy również o tym, jakie atrakcje czekają na uczestników pływackiego maratonu i jak można zapisać się na to wydarzenie.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Grzegorz Pala i Andrzej Kotulecki (współorganizatorzy 4. nocnego maratonu pływackiego Otyliada)

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 10.21

sm/pg

Czytaj także

Cała Polska pływa... nocą. Przyjdź na Otyliadę!

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 17:00
Otyliada to największa amatorska impreza pływacka w Polsce. - Woda ma uzdrawiające właściwości, doskonale wpływa na zdrowie – przypomina Andrzej Kotulecki z biura organizacyjnego Otyliady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otyliada - wielka nocna przygoda na basenie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 23:08
Otyliada to największa masowa impreza pływacka w Polsce. - Dla najliczniejszych rodzin mamy nagrody, dla najmłodszych foki Otylki - mówi współorganizator imprezy Andrzej Kotulecki.
rozwiń zwiń