Tadeusz i Jolanta Woźniakowie. Mamela i Tatela

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:00
Tadeusz i Jolanta Woźniakowie są muzykami, a wiele projektów przygotowywali wspólnie. Razem wychowują też 20-letniego Filipa Aleksandra, który ma zespół Downa.
Audio
  • Jolanta Majchrzak-Woźniak i Tadeusz Woźniak o muzyce i wychowywaniu niepełnosprawnego dziecka (Cztery pory roku/Jedynka)
Jolanta Majchrzak-Woźniak i Tadeusz Woźniak
Jolanta Majchrzak-Woźniak i Tadeusz WoźniakFoto: PAP/Jacek Turczyk

Goście audycji to partnerzy nie tylko w życiu osobistym, ale także w tym artystycznym. - To ja wkroczyłam w świat Tadeuszowej muzyki i sztuki, a trwa to blisko 30 lat - mówi Jolanta. Tadeusz precyzuje: - A ja powiem, że to nadmiar skromności, ponieważ Jola jest dla mnie nieprzerwanym źródłem inspiracji i zapewne wielu rzeczy, które zrobiliśmy razem, nie zrobiłbym, gdyby jej nie było koło mnie - zapewnia.

Jolanta i Tadeusz są też Mamelą i Tatelą. Tak mówi na nich ich syn. - On ma szczególny sposób określania ludzi po charakterach, wymyśla dla nich różne pseudonimy. Jego szkolna opiekunka Zofia Pakuła została przez niego ochrzczona Polinezją, bo zachowywała się i wyglądała podobnie jak papuga z "Doctora Dolittle" - mówi Jolanta Majchrzak-Woźniak. - Filip ogniskuje całe życie, jest również krytykiem, bo nie ma podziału na życie artystyczne i gotowanie pomidorówki.

Jak Filip wpłynął na twórczość Tadeusza Woźniaka? W jaki sposób rodzice zareagowali na informację o niepełnosprawności syna? Które z nich tak naprawdę nie pogodziło się z tym do dziś? O tym w nagraniu.

Tadeusz Woźniak jest bohaterem niedawno wydanej książki "Zegarmistrz światła", będącej wywiadem-rzeką przeprowadzonym przez Witolda Górkę.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Jolanta Majchrzak-Woźniak (pianistka) i Tadeusz Woźniak (kompozytor, wokalista)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 11.22

mg/ab

Czytaj także

Niepełnosprawni intelektualnie otworzą kawiarnię

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 13:00
Osoby z niepełnosprawnością intelektualną rzadko znajdują pracę. - Po skończeniu szkoły specjalnej dzieci zostają w czterech ścianach z pilotem - mówi Blanka Popowska, założycielka Fundacji "Też Chcemy Być".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzice najmilszych dzieci świata. "Dlaczego nikt nam nie gratuluje?"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 14:35
- Kiedy rodzi się zdrowe dziecko wszyscy składają życzenia, a w przypadku dziecka z zespołem Downa nikt nie wie, jak się zachować. A przecież na nie też czekano 9 miesięcy, je też mama urodziła. Pogratulujmy jej - mówi Magda Kumor ze stowarzyszenia Iskierka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To miłość" – Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 20:36
Niektóre matki dowiadują się o tym w ciąży, inne dopiero po porodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zachować się wobec osoby niepełnosprawnej? Powstaje specjalny poradnik

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 13:53
Czy uciszać dziecko, które zadaje pytania osobie na wózku inwalidzkim? Jakiej pomocy może potrzebować osoba niepełnosprawna? Osoby pełnosprawne często zadają sobie tego typu pytania. Powstaje specjalny poradnik, skierowany głównie do dzieci, który ma pomóc lepiej zrozumieć tematy związane z niepełnosprawnością.
rozwiń zwiń