X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozwód czy separacja? Na drodze do wspólnego szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 17:45
- W obecnych czasach ludzie podejmują decyzje zero jedynkowe i albo ratują małżeństwo, albo się rozwodzą, a rzadziej wybierają separację. W niektórych przypadkach dobrze działa terapia szokowa - mówi prawnik, Eliza Kuna.
Audio
  • Mecenas Eliza Kuna wyjaśnia, w jakich przypadkach warto zdecydować się na separację (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ed Yourdon via Foter.com / CC BY-NC-SA

Separacja jest krokiem przed rozwodem, choć w niektórych przypadkach pomaga uratować związek. Oznacza, że pomiędzy małżonkami ustała więź emocjonalna, gospodarcza i fizyczna, jednak nie stało się to w sposób trwały. Ten czas dany na pracę nad poprawą czy terapię może okazać się zbawienny dla rozwiązania zaistniałych problemów.

- Jeśli jest jakiś cień nadziei, a oboje małżonkowie chcą separacji, to sąd może ją orzec. Gorzej jest w przypadkach, gdy jedno chce separacji, a drugie rozwodu, bo wówczas sąd musi się przychylić do mocniejszego żądania - wyjaśnia prawnik.

W niektórych krajach separacja jest etapem koniecznym rozwodu, co daje szansę na uratowanie związku. Czy to rzeczywiście pomaga? Kto najczęściej występuje o separację? Jak na to wpływają przekonania religijne? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: mecenas Eliza Kuna (prawnik)

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 11.21

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Porwania rodzicielskie: od bezradności do krzywdy dziecka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 19:57
- Opieka nad dzieckiem powinna uwzględniać edukację, ale również kontakty dziecka z obojgiem rodziców. Dlatego tak ważne jest to, byśmy więcej rozmawiali, podpisali porozumienie rodzicielskie i ustalili plan opieki - poleca mecenas Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog: większość rozwodów jest przedwczesna lub niepotrzebna

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 14:55
- Zdobycie prawa jazdy wymaga więcej czasu, energii i zaangażowania niż małżeństwo. Często w sposób optymistyczny i naiwny podejmujemy jedną z najważniejszych decyzji w życiu, przysięgając: "i nie opuszczę Cię aż do śmierci" - mówił Paweł Maciaszek z fundacji "Rozwód? Poczekaj!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w prawie pracy, o których każdy powinien wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 22:31
- Jeśli przy umowie o pracę pracodawca nie chce wypłacić ekwiwalentu za urlop ani diet w czasie podróży służbowych, to należy zwrócić się do niego z wezwaniem o zapłatę należnych kwot, a w razie braku reakcji, wystąpić na drogę sądową do Sądu Pracy - mówi mecenas Katarzyna Ludwig.
rozwiń zwiń