Słuchanie radia przez telefon komórkowy? Czemu nie!

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 13:50
- Jeśli chcemy słuchać Polskiego Radia daleko za granicą, to mamy dwie możliwości: odbiór poprzez satelitę Hot Bird (konieczna jest antena satelitarna oraz tuner) albo przez internet - tłumaczył Tomasz Bochyński z Działu Techniki Polskiego Radia.
Audio
  • Nowe techniczne możliwości słuchania Polskiego Radia (Cztery pory roku/Jedynka)
Urządzenia mobilne mają coraz więcej różnorodnych funkcji
Urządzenia mobilne mają coraz więcej różnorodnych funkcjiFoto: Adrianna Calvo/pexels/CC

Bochyński wyjaśniał: "Na satelicie Hot Bird umieszczonych jest 5 programów w Polskiego Radia: Program 1, 2, 3, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy. Program 1 to nr 116 kodu pid, czyli kodu identyfikującego nadawcę. Niektóre tunery satelitarne mają opcję oddzielania listy programów radiowych od telewizyjnych." 

O odbiorze stacji radiowych przez internet mówił dyrektor Portalu Polskiego Radia Krzysztof Kossowski. - Wszystkich programów Polskiego Radia słuchać możemy poprzez stronę www.polskieradio.pl, wybierając duży, czerwony przycisk playera "Słuchaj". Odbiór limituje wyłącznie dostępność sieci internetowej. Fani ściągania plików audio na smartfony, we wszystki systemach operacyjnych, mają do dyspozycji aplikację mobilną. Jedną z zalet słuchania radia przez aplikacje mobilne jest możliwość jej dostosowana do odbiorcy. Możemy wybrać i zaznaczyć ulubione kanały - tłumaczył Kossowski i zapowiedział, że w marcu powinna pojawić się w sklepach mobilnych nowa aplikacja dla fanów Polskiego Radia. W nowej, zapowiadanej aplikacji będzie też funkcja "budzik", który zawiadomi, kiedy ulubiona audycja się zaczyna. 

Jakie jeszcze są zalety słuchania radia przez aplikację mobilną w stosunku do odbioru ze strony internetowej, w jaki sposób słuchacze będą mogli wpływać na rozwijanie aplikacji uruchamianej właśnie przez Polskie Radio, co to jest radio cyfrowe i czym charakteryzuje się system DAB+. O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Tomasz Bochyński (Dział Techniki Polskiego Radia), Krzysztof Kossowski (dyrektor portalu Polskieradio.pl)

Data emisji: 9.02.2017

Godzina emisji: 10.20

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radio cyfrowe - początki, teraźniejszość i przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 11:45
- Historia radia cyfrowego zaczyna się w drugiej połowie lat 80. XX wieku. W Europie realizowano wtedy projekt o nazwie DAB Eureka 147. Cyfra ta wzięła się stąd, że zaangażowało się w to 147 firm. Koordynatorem była natomiast Komisja Europejska - mówi dr Jacek Cichocki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio cyfrowe. Czy analog przejdzie do lamusa?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 16:22
11 stycznia 2017 roku radio w Norwegii rozpoczyna proces przechodzenia na nadawanie cyfrowe. Co to oznacza dla słuchaczy i czy cyfryzacja czeka niebawem także inne europejskie kraje?
rozwiń zwiń