X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nadopiekuńczy rodzice. Chcą chronić, ale zabierają wolność

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 19:37
- Warto w porę nauczyć dzieci samodzielnego myślenia i podejmowania decyzji. By to się udało, musimy im dać pole do tego, czyli zapytać je o zdanie i ponieść tego konsekwencje - mówi dr Anna Czyżkowska, psycholog.
Audio
  • Rozmawiamy z psychologiem o stawianiu granic w relacji z dzieckiem (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Od najmłodszych etapów rozwoju warto dać dzieciom możliwość wyboru i akceptować ich swobodę działania
Od najmłodszych etapów rozwoju warto dać dzieciom możliwość wyboru i akceptować ich swobodę działaniaFoto: Ed Yourdon via Foter.com / CC BY-NC-SA

Niektórzy rodzice uważają, że wszystko wiedzą lepiej i starają się zaprogramować życie swoim pociechom, trzymać je pod parasolem bezpieczeństwa. To, czy jest to dobre czy złe, zależy od stopnia ingerencji w życie dziecka i to w jakim jest ono wieku. W przypadku młodszego potomstwa może to dotyczyć wyboru czapki, zaś na późniejszym etapie rozwoju znacznie bardziej poważnych i znaczących tematów.

- Czasami w naszych dzieciach widzimy odbicie siebie, chcemy, by coś kontynuowały, każdy ma inną fantazję w kwestii tego, co dziecko miałoby robić, bo też jedną z przyczyn, dla których mamy dzieci, jest to, że chcemy coś po sobie zostawić, przekazać komuś nasze wartości. Nie uciekniemy od tego całkowicie, bo raczej trudno nie mieć żadnych oczekiwań wobec dzieci, a ważne, by odróżnić nasze marzenia od tych, które należą do innych - opowiada psycholog.

Podpowiadamy, w jaki sposób zachować balans pomiędzy dominacją a dawaniem wolności, zdrową a toksyczną więzią i tworzeniem dobrych relacji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Anna Czyżkowska (psycholog, psychoterapeutka)

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 9.22

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka okazywania uczuć. "Mówmy sobie dziękuję nim będzie za późno"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 23:22
- Często zapominamy, że życie jest krótkie, kruche, ulotne i żyjemy tak, jakbyśmy mieli tu być na zawsze, a przecież tak nie jest - mówi psycholog, Sabina Zalewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpieszczanie a rozpuszczanie. Okazywanie miłości nie jest łatwe

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 17:53
Rozpieszczać czy nie - oto jest pytanie. Tym razem wraz z psycholog zastanawiamy się nad tym, jak okazywać dzieciom miłość w mądry sposób, czyli rozpieszczać i zarazem edukować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niechęć do szkoły, która może skończyć się fatalnie

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 17:41
- Często straszymy dziecko szkołą, a powinniśmy ją przedstawiać jako coś pozytywnego i dobrego - mówi psycholog Katarzyna Knopp.
rozwiń zwiń