Światowy Dzień Kota. Czarny kot i Tobie przyniesie szczęście!

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 12:00
- Przesądy mają moc, jeśli w nie wierzymy. Zacznijmy zatem wierzyć, że czarny kot przynosi szczęście, ja tak mam od kilkunastu lat - przekonuje Tom Justyniarski.
Audio
  • Tom Justyniarski o potrzebie wrażliwości i troski o zwierzęta (Cztery pory roku/Jedynka)
Światowy Dzień Kota po raz pierwszy obchodzony był 17 lutego 1990 roku we Włoszech, do Polski to kocie święto dotarło w 2006 roku
Światowy Dzień Kota po raz pierwszy obchodzony był 17 lutego 1990 roku we Włoszech, do Polski to kocie święto dotarło w 2006 rokuFoto: PAP/Wojciech Pacewicz
pexels-photo kopia 663.JPG
Terapia z udziałem kotów

Gość "Czterech pór roku" od lat jest zaangażowany w pomoc zwierzętom. Od śmierci uratował ich już ponad tysiąc. Jak podkreśla najważniejsze jest to, aby nie poddać się obojętności, gdy widzimy, że psu czy koty dzieje się krzywda. - Najważniejsza jest reakcja. Reagujmy. Pomagajmy, tak jak każdy może. Weterynarze są w każdym miasteczku i pomagają z chęcią - podkreśla.

Tom Justyniarski przyznaje, że wciąż zdarzają się sytuacje, gdy auto potrąci zwierzę i kierowca po prostu odjeżdża. Jak pomóc zwierzęciu, które jest ofiarą wypadku? Kota czy psa warto wziąć ze schroniska czy kupić z hodowli? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Tom Justyniarski (rzecznik Towarzystwa Praw Zwierząt, pisarz, autor m.in. lektury "Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca", podróżnik)

Data emisji: 17.02.2017

Godzina emisji: 10.44

gs/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czekolada niebezpieczna dla naszych pupilów. Dlaczego nie powinny jej jeść?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 17:00
Nie wszyscy wiedzą o tym, że uwielbiany przez nas smakołyk może być trucizną dla psów, a w skrajnych przypadkach może być nawet ich ostatnim spożywanym pokarmem. Nie dajmy się nabrać na błagalne pieskie spojrzenia i chrońmy czworonogi przed niebezpiecznymi substancjami. One nie wiedzą, co im grozi, ale my tak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieskie życie. Co naprawdę mówią nam pupile?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 10:32
Znajomość niewerbalnego języka psów jest kluczem do stworzenia dobrych relacji z czworonogami. - Do komunikacji psy wykorzystują sygnały zarówno w stosunku do ludzi, innych zwierząt, jak i przedmiotów - mówiła w "Dniu Kobiet" Agata Bagdach, instruktorka ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.
rozwiń zwiń