X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Był papież i był GROM". U źródeł legendy

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 14:30
Jesienią 1990 roku do jednostki 1. Batalionu Szturmowego przyjechał podpułkownik Petelicki w towarzystwie kilku osób, m.in. psychologa. Była to grupa rekruterów do powstającej właśnie jednostki GROM.
Audio
  • Ppłk Krzysztof Przepiórka o specyfice Jednostki Wojskowej GROM (Cztery pory roku/Jedynka)
Warszawa, 22.07.2016 r. Pozorowany atak terrorystyczny, ćwiczenia realizowane przy udziale antyterrorystów z Jednostki Wojskowej GROM
Warszawa, 22.07.2016 r. Pozorowany atak terrorystyczny, ćwiczenia realizowane przy udziale antyterrorystów z Jednostki Wojskowej GROMFoto: PAP/Jakub Kamiński

Do pierwszej szóstki żołnierzy elitarnej jednostki wojskowej dostał się m.in. ppłk Krzysztof Przepiórka, gość audycji. - Od początku swojej kariery służyłem w 1. Batalionie Szturmowym, to była wtedy najlepsza jednostka w Wojsku Polskim. Pewnie nie byłoby GROM-u, gdyby nie było 1. Batalionu oraz 56. i 62. kompanii, skąd rekrutowano znakomitą większość komandosów - wspomina weteran.

Podpułkownik przyznaje też, że ta elitarna jednostka wojskowa szybko przysporzyła Polsce uznania: - Czym mogliśmy się pochwalić w połowie lat 90.? Był papież i był GROM.

Dlaczego jednostka początkowo działała poza regulaminami? Jak próbowali jej zaszkodzić zazdrośni wojskowi? W jaki sposób dziś można się do niej dostać? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: ppłk Krzysztof Przepiórka (komandos, weteran jednostki GROM)

Data emisji: 22.02.2017

Godzina emisji: 9.11

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki jest potencjał zbrojeniowy Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 12:04
Według raportu Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem (SIPRI) w 2015 roku Rosja wydała na zbrojenia 80 mld dolarów. Daje jej to 4. miejsce na świecie, ale w porównaniu do numeru jeden - Stanów Zjednoczonych (596 mld) strata jest ogromna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przysposobienie obronne w szkołach. "Złożony temat"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 12:18
- Przysposobienie obronne w szkołach ma sens, tak samo jak sens miało przysposobienie wojskowe w okresie międzywojennym. Pytanie tylko, w jaki sposób skonstruować program nauczania i jakimi metodami go realizować - mówi dr Paweł Makowiec z serwisu ObronaNarodowa.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan obecny i przyszłość polskiej armii

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 18:30
W jakim dziś stanie jest polska armia? Co zmieniło się po roku dowodzenia nią przez ministra Antoniego Macierewicza? W jakim kierunku wojsko polskie powinno się rozwijać?
rozwiń zwiń