X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Babcia, niania czy nianiek? Opieka nad dzieckiem bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 11:50
- Nie da się sprawdzić, czy niania jest dobrym człowiekiem. Raczej jest to kwestia intuicji, chemii i tego, czy poczujemy z kimś więź - mówi psycholog, Aleksandra Pronobis-Polatyńska.
Audio
  • Mówimy o tym, jak wybrać osobę do opieki nad dzieckiem i jakie kryteria doboru warto wziąć pod uwagę (Cztery pory roku/ Jedynka)
Wybór niani nie jest łatwym zadaniem, ale najlepiej przyglądać się jej w czasie spotkania i kierować się intuicją
Wybór niani nie jest łatwym zadaniem, ale najlepiej przyglądać się jej w czasie spotkania i kierować się intuicjąFoto: AvaJune via Foter.com / CC BY-NC-ND

matka dziecko FREE 1200_660.jpg
Nadopiekuńczy rodzice. Chcą chronić, ale zabierają wolność

W życiu wielu rodzin w pewnym momencie pojawia się pytanie z kim zostawić dzieci - z babcią czy z nianią? A może dziadkiem lub… niańkiem, bo rośnie liczba mężczyzn, chętnych do opieki nad dzieckiem. Odpowiedź nie jest prosta, bo łączy się z wieloma czynnikami, w tym pieniędzmi.

Zdaniem psycholog, niania może z kilku powodów być lepszym rozwiązaniem od członka rodziny. - Wprowadzanie w system rodzinny na stałe osoby babci może być trudne. Z jednej strony może nas pouczać i dawać porady w kwestii wychowania, a z drugiej stać się aktywnym członkiem rodziny, co nie zawsze jest dobre - opowiada Aleksandra Pronobis-Polatyńska.

Troska i wieź, a może edukacja i uczenie się poprzez zabawę? W programie mówimy o tym, jakie elementy wychowawcze są najbardziej wskazane na początkowym etapie rozwoju dziecka i o czym warto pamiętać, zatrudniając nianię. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Sylwia Malinowska (portal Niania.pl), Aleksandra Pronobis-Polatyńska (psycholog dziecięcy)

Data emisji: 24.02.2017

Godzina emisji: 11.22

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Integracja kontra dyskryminacja - której nauczysz swoje dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 12:43
- Brak dostosowania szkoły do potrzeb niepełnosprawnych dzieci nie daje im szansy, by mogły ukończyć szkołę powszechną. Choć mają taki potencjał - mówi pedagog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żadne dziecko nie chce być "patologiczne"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 14:00
- Stereotyp, że dzieci z domu naznaczonego alkoholem, biedą czy przestępczością skazane są na problemy wychowawcze, jest całkowicie nieprawdziwy - podkreśliła psycholog Małgorzata Taraszkiewicz.
rozwiń zwiń