Noc na basenie, czyli dlaczego warto wziąć udział w Otyliadzie?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 12:00
- Pływanie jest dobre na wszystko, rozwija całe ciało i jak najbardziej polecam tę aktywność. Nikt nie musi tego robić przez 12 godzin jak ja, bo wystarczy pół godzinki - zachęca do wzięcia udziału w "Otyliadzie" jej rekordzista, Sebastian Karaś.
Audio
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w Otyliadzie (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Tylko dwa medale zdobyli polscy pływacy na ME w Glasgow
Tylko dwa medale zdobyli polscy pływacy na ME w GlasgowFoto: EYOF Utrecht 2013 via Foter.com / CC BY-NC-ND

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki "Otyliada", któremu bardzo kibicuje i patronuje radiowa Jedynka, odbędzie się w najbliższy weekend w pływalniach na terenie całej Polski. Wszystko zaczęło się w 2011 roku od małej lokalnej imprezy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Pomysłodawca "Otyliady", Andrzej Kotulecki zainspirowany Nocą Muzeów, chciał zachęcić innych do spędzenia nocy na basenie i do samego pływania.

Ubiegłoroczny rekordzista "Otyliady" zachęca do pływania, podkreślając, że nie od razu musimy bić rekordy i ustawiać sobie poprzeczkę bardzo wysoko. - Jeśli człowiek rusza się codziennie 30-40 minut albo pójdzie na basen trzy razy w tygodniu, to stanowczo wystarczy pod kątem ogólnego wzmocnienia organizmu i zdrowia. Wpływa to pozytywnie na kręgosłup i układ krwionośny - opowiada Sebastian Karaś.

Rekordziście udało się przepłynąć Kanał La Manche, dystans z Helu do Gdyni i z powrotem, a wśród celów chce jeszcze spróbować pokonać Bałtyk. O jego marzeniach, walce fizycznej i psychicznej, wyzwaniach oraz zaletach z wzięcia udziału w Otyliadzie mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Andrzej Kotulecki (pomysłodawca "Otyliady"), Sebastian Karaś (ubiegłoroczny rekordzista "Otyliady"; człowiek, który przepłynął Kanał La Manche)

Data emisji: 10.03.2017

Godzina emisji: 11.21

sm/gs

Czytaj także

Otyliada - wielka nocna przygoda na basenie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 23:08
Otyliada to największa masowa impreza pływacka w Polsce. - Dla najliczniejszych rodzin mamy nagrody, dla najmłodszych foki Otylki - mówi współorganizator imprezy Andrzej Kotulecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Nocny maraton pływania

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 23:58
Dla sportu i dobrego samopoczucia. Po raz kolejny odbędzie się nocny maraton pływania Otyliada. - Chcemy zachęcić Polaków do pływania - mówi w "Czterech porach roku" współorganizator zawodów Andrzej Kotulecki.
rozwiń zwiń