Nutki dla szkoły, czyli jak pomóc w spełnianiu dziecięcych marzeń

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 20:17
- Muzyka jednoczy i ma wymiar terapeutyczny, pozwala kształtować też psychikę dziecka - wyjaśnia powody powstania pierwszej szkoły muzycznej w Republie Środkowej Afryki Piotr Gajda.
Audio
  • Jak można pomóc w utrzymaniu szkoły muzycznej w Republice Środkowej Afryki? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Inicjatorzy projektu powstania szkoły muzycznej w Republice Srodkowej Afryki podkreślają, że dzieci mają muzykę we krwi
Inicjatorzy projektu powstania szkoły muzycznej w Republice Srodkowej Afryki podkreślają, że dzieci mają muzykę we krwiFoto: timsnell via Foter.com / CC BY-ND

Akcji zbierania nutek w afrykańskiej szkole rozpoczęła się z inicjatywy polskiego kapucyna i muzyka br. Benedykta Pączka. To on otworzył pierwszą szkołę muzyczną w Republice Środkowej Afryki i obecnie zbiera pieniądze na jej utrzymanie. Zakup instrumentów i nagłośnienia będzie kosztował ok. 315 tysięcy zł, zaś roczny koszt utrzymania placówki ok. 219 tysięcy zł.

- W Afryce jest wiele utalentowanych dzieci, lecz ich rodziców nie stać na edukację muzyczną, stąd pomysł szkoły. Zbieramy pieniądze na remont budynku, ale przede wszystkim na zakup podstawowych sprzętów, instrumentów i podręczników - opowiada koordynator akcji.

Każda wpłata odkrywa kolejną nutkę symfonii, a w nagraniu wyjaśniamy, jak można pomóc.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Piotr Gajda (koordynator akcji), Tomasz Rożek (ambasador akcji)

Data emisji: 17.03.2017

Godzina emisji: 10.20

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Riedel. "Nie za ortografię go kochamy"

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 14:57
- Urok mają nawet jego pełne błędów ortograficznych teksty. Jest w nich prawda, mięso, sól i pot. Nie byłyby tak wiarygodne, gdyby napisano je piękną polszczyzną - tłumaczył w Jedynce dziennikarz Jan Skaradziński, autor biografii Ryszarda Riedla pt. "Rysiek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Bończyk - córka niesłyszących rodziców

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 12:30
- Moi rodzice nigdy nie usłyszeli, jak śpiewam, gram, nie znali tembru mojego głosu - mówi aktorka i wokalistka Olga Bończyk wychowana przez niesłyszących rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od jakich kolęd zacząć muzykowanie z dziećmi?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 19:43
"Lulajże Jezuniu" nie jest dobra na początek, ale już "Pójdźmy wszyscy do stajenki" jak najbardziej. Od czego zaczynać śpiewanie kolęd z dziećmi, by zachęcić je do muzykowania? O tym rozmawiamy z Agatą Steczkowską.
rozwiń zwiń