X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Pągowski: jestem "patrzaczem"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 15:42
- Dziś zaczynam z powrotem trochę więcej szkicować. Dawniej nosiłem to w sobie, szukałem oczami po ulicy. Ja jestem "patrzaczem", więc przyglądam się wszystkiemu wkoło - mówi znany artysta grafik Andrzej Pągowski.
Audio
  • Andrzej Pągowski o korzystaniu z nowych technologii w swojej pracy twórczej (Cztery pory roku/Jedynka)
Andrzej Pągowski
Andrzej PągowskiFoto: Sebastian Kahnert/PAP/DPA

Jest autorem plakatów, które prowokują do myślenia, rysownikiem, scenografem i autorem okładek płyt, a także murali. Tworzyć zaczął 40 lat temu. Jednym z wydarzeń towarzyszących temu jubileuszowi pracy artystycznej Andrzeja Pagowskiego jest wystawa w Domu Kultury "Zacisze" na warszawskim Targówku. Oglądać można na niej plakaty z lat 2000-2016.

- To jest okres, kiedy przestałem robić plakaty fakturowe, malowane ręcznie itp. Zacząłem za to bardziej bawić się nowymi mediami. Troszkę dlatego, że ulica się zmieniła i te detale malarskie bardziej sprawdzają się w galerii, a na ulicy są one niedostrzegalne. Ale też dlatego, że jest masa ciekawych narzędzi w komputerze, które pozwalają uzyskać zupełnie nowe wrażenia plastyczne - tłumaczy w radiowej Jedynce Andrzej Pągowski.

Dlaczego nie lubi on swoich starych plakatów, kto najczęściej zamawia u niego plakaty artystyczne i jak elektroniczne narzędzia wpłynęły na wydłużenie się procesu twórczego tego artysty grafika, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Andrzej Pągowski (artysta grafik)

Data emisji: 23.03.2017

Godzina emisji: 11.19

pg/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Olbiński: w Polsce widzę ludzi warczących na siebie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 10:40
Rafał Olbiński w 1981 roku wyjechał do Paryża, a stamtąd do Nowego Jorku. Do połowy lat 90. zdobył około stu nagród, w tym Prix Savignac - za najbardziej niezapomniany plakat na świecie.
rozwiń zwiń