X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dużo korzystasz z Facebooka? Przeczytaj koniecznie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 12:00
- To, co widzimy na Facebooku zapewnia pewien spokój, daje poczucie bycia częścią iluzorycznej wspólnoty. Jest to pułapka, bo w sytuacjach trudnych większość znajomych, by się nie zainteresowała nami i naszymi problemami - mówi psycholog, Jakub Kuś.
Audio
  • Plus i minusy portali społecznościowych (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Warto się zastanowić, ile godzin dziennie spędzamy przeglądając wpisy znajomych na Facebooku i jak funkcjonowanie w sieci wpływa na nasze życie
Warto się zastanowić, ile godzin dziennie spędzamy przeglądając wpisy znajomych na Facebooku i jak funkcjonowanie w sieci wpływa na nasze życieFoto: Foter.com

Uzależnienie od portali społecznościowych, w tym Facebooka, zostało zdiagnozowane przez specjalistów. Pierwszymi objawami takiej przypadłości jest przejmowanie się informacjami, publikowanymi w internecie, utrata kontroli nad sobą i czasem, syndrom FOMO, czyli strach przed wypadnięciem z obiegu i przegapieniem czegoś ważnego. Osoby w młodym wieku są szczególnie narażone na przejmowanie się opinią otoczenia, w tym publikowanymi na portalach społecznościowych, bo ich potrzeba akceptacji i budowania relacji społecznych w znacznym stopniu wpływa na ich tożsamość.

- Najbardziej niebezpieczną myślą, która może się pojawić i być sygnałem ostrzegawczym, że możemy być uzależnieni od Facebooka jest to, czy to, co dzieje w naszym życiu będzie się działo tak samo intensywnie, jeśli nie udostępnimy tego na portalu społecznościowym. Zetknąłem się kiedyś w jednym z felietonów Andrzeja Stasiuka z trafnym określeniem, że to co robimy na portalach społecznościowych, to wysyłanie dowodów na istnienie - wyjaśnia psycholog.

O związku liczby Dunbara ze znajomymi na Facebooku i cyfrowej bilokacji mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Jakub Kuś (psycholog)

Data emisji: 24.03.2017

Godzina emisji: 11.22

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psycholog radzi: warto dawać drugą szansę

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 15:19
- Dawanie drugiej, czy kolejnej szansy nie oznacza zapomnienia. Wybaczanie oparte jest przede wszystkim o jedną, a może kilka szczerych, choć na ogół trudnych, rozmów - wyjaśnia psycholog Daria Abramowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współuzależnienie - pułapka milczenia, która niszczy rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 20:35
- Proces próby wpływania na chorego bliskiego powinien się zacząć od słów piosenki Kasi Nosowskiej "obejmij mnie tak po ludzku i przytul" - mówi psychoterapeuta, Robert Rutkowski.
rozwiń zwiń