Audiobook "Trylogia" trafi do Polaków na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 12:20
Biuro do Spraw Kontaktu z Polakami za Granicą w Kancelarii Prezydenta RP organizuje piąty transport z darami w ramach Akcji Pomocowej dla Polaków na Wschodzie. W przedsięwzięcie włączyło się Polskie Radio.
Audio
  • Relacja z przekazania 3 tys. audiobooków "Trylogii" w ramach Akcji Pomocowej dla Polaków na Wschodzie (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Jerzy Hoffman o "Trylogii" (Cztery pory roku/Jedynka)
Czytaj dalej
Kmicic_z_Oleńką 663.jpg
"Potop" Henryka Sienkiewicza. Czyta Wojciech Żołądkowicz

Do naszych rodaków trafi tysiąc sześciopłytowych zestawów dźwiękowej wersji Trylogii Henryka Sienkiewicza nagranej przez Wojciecha Żołądkowicza, Grzegorza Małeckiego i Tomasza Schuchardta w studiu Programu 1 Polskiego Radia.

- Henryk Sienkiewicz jak mało kto zrozumiał polską duszę. Znamy niezliczone historie, które powołują się na siłę czerpaną od tego pisarza, choćby Orlęta Lwowskie: ludzie chowani na Sienkiewiczu bronili polskości swoich ziem. Wiem, że to tylko audiobook, ale on niesie nasze polskie DNA - mówił dyrektor Jedynki Rafał Porzeziński. - Sienkiewicz na płyty, płyty w kartony, kartony na palety, palety na ciężarówki i jedziemy do Was, do tych, którzy za wschodnią granicą czekają na trochę biało-czerwonej literatury - podsumował.

Z kolei Adam Kwiatkowski, szef gabinetu Prezydenta RP, podkreślał: - Dzięki Polskiemu Radiu, Polskiej Agencji Prasowej i Telewizji Polskiej możemy dowiedzieć się o tym, że taka akcja trwa, że pamiętamy o rodakach, którzy - żyjąc w trudnych warunkach, ryzykując, tracąc w życiu osobistym czy zawodowym - trwają w polskości.

Pomoc trafi do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających na Żytomierszczyźnie. Przekazane zostaną paczki dla około 100 potrzebujących rodzin. Wsparcie obejmie również dzieci z miejskiego przedszkola prowadzonego przez polskich księży. Wyjazd planowany jest 30 marca, a w akcję, obok Polskiego Radia, włączyły się Telewizja Polska i Polska Agencja Prasowa.

W audycji także wypowiedź reżysera Jerzego Hoffmana o Trylogii Sienkiewicza.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Materiał przygotowała: Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 29.03.2017

Godzina emisji: 10.22

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kłamstwo "ma krótkie nogi". Także w wychowaniu dziecka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 16:17
- Mówimy dzieciom "nie kłam, bo to jest niedobre", "zawsze mów prawdę", a przychodzą takie sytuacje w życiu, że sami namawiamy dziecko do kłamstwa - zauważyła niekonsekwencję rodziców psycholog, Barbara Popławska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babcia, niania czy nianiek? Opieka nad dzieckiem bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 11:50
- Nie da się sprawdzić, czy niania jest dobrym człowiekiem. Raczej jest to kwestia intuicji, chemii i tego, czy poczujemy z kimś więź - mówi psycholog, Aleksandra Pronobis-Polatyńska.
rozwiń zwiń