X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wróciła moda na zioła. Jak oczyścić się na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 19:48
- Kwitnący w maju mniszek lekarski to cudowna roślina, która doskonale oczyszcza organizm i jest zalecana w kuracjach wiosennych - mówi dr Ewelina Pióro-Jabrucka, ekspertka w dziedzinie ziół.
Audio
  • Jak korzystać z polskich ziół? (Cztery pory roku/Jedynka)
Od niepamiętnych czasów korzystamy z leczniczych właściwości ziół
Od niepamiętnych czasów korzystamy z leczniczych właściwości ziół Foto: Sebastian Duda/Shutterstock

Coraz większą popularność zyskują zioła i ziołolecznictwo, czerpiące z tradycji polskiej medycyny naturalnej. - W ostatnich latach obserwujemy powrót do natury i to wiąże się też z powrotem do roślin. Chcemy się nimi otaczać, wykorzystywać ich naturalne właściwości, moce, więc można powiedzieć, że rośliny zielarskie przeżywają renesans - opowiada dr Ewelina Pióro-Jabrucka.

Tym, którzy chcą korzystać z ziół gość radiowej Jedynki poleca, by kupowali surowce zielarskie i określone organy rośliny, zawierające związki aktywne. - Popularne herbatki i fiksy, które dostępne są w każdym sklepie spożywczym mają mniejsze działanie lecznicze, bo są przygotowane z surowców gorszej jakości - mówi ekspertka.

Co w Polsce kwitnie w maju? Jakie zioła możemy zebrać na łące? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Jolanta Fajkowska

Gość: dr Ewelina Pióro-Jabrucka (Katedra Roślin Warzywnych i Leczniczych SGGW, ekspertka w dziedzinie ziół, ziołolecznictwa i aromaterapii)

Data emisji: 9.05.2017

Godzina emisji: 9.22

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ruch - sprzymierzeniec w walce z rakiem i cukrzycą

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 17:58
Goście Jedynki przekonują, że można wyćwiczyć swoje zdrowie i w przypadku różnych chorób ruch pod kontrolą lekarza może przynieść lepsze wyniki badań. Tzw. fitness medyczny jest zalecany również w przypadku chorób nowotworowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Latanie a zdrowie. Jak przygotować się do podróży samolotem?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 09:00
- Samolot znajduje się na wysokości 10 tys. metrów, gdzie ciśnienie jest jak wysoko w górach. U osób z chorobami układu krążenia, serca czy ciśnienia mogą wystąpić komplikacje - mówi lekarz dr Grażyna Jędrzejczyk.
rozwiń zwiń