X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święto Niezapominajki przypomina nie tylko o bogactwie lasu

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 13:00
- W tym roku w ramach Święta Niezapominajki chcemy pokazać, że las to świetne miejsce wypoczynku i znakomite sąsiedztwo - mówi Edyta Nowicka z Lasów Państwowych.
Audio
  • O czym przypomina Święto Niezapominajki? (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Marek Mierzejewski/Shutterstock

Święto Polskiej Niezapominajki przypomina, by na świat patrzeć przez różowe okulary, być serdecznym i życzliwym dla innych. Obchodzone jest 15 maja, a zostało zainicjowane przez redaktora radiowej Jedynki, Andrzeja Zalewskiego, by zwrócić uwagę na kwestie ochrony środowiska i zachowanie różnorodnoście biologicznej naszego kraju.

- Dziennikarz Polskiego Radia wraz ze słuchaczami doszli do wniosku, że skoro Holendrzy mają tulipany, Anglicy hiacynty, Francuzi narcyzy, a Tyrolczycy szarotkę, to dlaczego Polacy nie mogliby mieć swojego kwiatu. I wówczas pojawił się pomysł na niezapominajkę, bo Polska przyroda jest tak wspaniała i niezniszczona - opowiada Edyta Nowicka.

W audycji wykorzystujemy archiwalne nagrania, w których inicjator akcji wyjaśnia, skąd wpadł na pomysł Święta Niezapominajki. Szacunek do lasów i przyrody to tylko niektóre z powodów, dla których warto o tym szczególnym dniu pamiętać. Więcej o związanych z nim wydarzeniach w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Edyta Nowicka (Lasy Państwowe)

Data emisji: 12.05.2017

Godzina emisji: 11.21

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ginące gatunki w obiektywie kamery

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 13:55
W Światowym Dniu Dzikiej Przyrody nasze studio odwiedził autor filmów przyrodniczych Krystian Matysek. Gość audycji przyznaje, że współcześni twórcy filmów przyrodniczych mają świadomość rejestracji gatunków, które w najbliższym czasie wyginą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królowa polskich rzek ma swój rok. "Wisła jest coraz czystsza"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 11:30
- Wisła to nie jest tylko ciek wodny czy kanał, tylko nasza bogata historia, dzika natura, przestrzeń swobody wszystkich Polaków, sportu, rekreacji i energii, do których chcemy wracać - mówi Robert Jankowski, szef Fundacji "Rok Rzeki Wisły".
rozwiń zwiń