Dramat w czterech ścianach. Jak radzić sobie z niepłodnością?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 20:00
Zaczyna się od krępujących pytań rodziny, a kończy nawet rozstaniem małżonków. Niepłodność, to poważny problem społeczny. - To doświadczenie zawsze dotyczy pary, więc warto wspólnie szukać rozwiązań - mówi psycholog Justyna Kuczmierowska.
Audio
  • Justyna Kuczmierowska radzi, jak rozmawiać z osobami, mającymi problemy z zajściem w ciążę (Cztery Pory Roku/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photographee.eu/Shutterstock

Trudności z zajściem w ciążę były tematem konferencji pt. "Od niepłodności do spełnionego życia". Jej organizatorka, Justyna Kuczmierowska radzi, by na ten temat z osobami zainteresowanymi nie rozmawiać publicznie, przy okazji rodzinnych spotkań, a w zacisznej i intymnej atmosferze, która daje poczucie wsparcia.

- Temat niepłodności cały czas w naszym społeczeństwie stanowi tabu i niewiele osób potrafi zachować się stosownie, wobec tego problemu. Mało kto umie sobie wyobrazić, co przeżywa para, która ma problemy z zajściem w ciążę - opowiada psycholog, Justyna Kuczmierowska.

Jakie są drogi do przejścia od niepłodności do spełnionego życia? Więcej w dołączonym do artykułu nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Justyna Kuczmierowska (psycholog, organizatorka konferencji pt. "Od niepłodności do spełnionego życia")

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 11.22

sm

Czytaj także

Intercyza - warto ją dokładnie rozważyć

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 23:29
W polskim porządku prawnym nie ma takiego pojęcia jak intercyza, to o czym mówi polski kodeks rodzinny i opiekuńczy to rozdzielność majątkowa małżonków - mówił mecenas Bartosz Bator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozmawiać o niepłodności i jak sobie z nią radzić

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 10:35
Największym problemem niepłodnych par jest wszechobecny brak zrozumienia. Bliscy, choć wspierać chcą, nie zawsze potrafią to zrobić właściwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ze ślubem czy bez? W poszukiwaniu przepisu na szczęście

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 14:30
- Jestem zwolenniczką przegadywania wszystkiego i ustalania pewnych rzeczy. Dobrze jest, jeśli para rozmawia ze sobą "dajmy sobie rok, półtora", ale niech to będzie powiedziane, że po roku zdecydujemy czego oboje chcemy dalej. Najgorsze, co możemy zrobić dla siebie nawzajem, to zostawiać rzeczy niedopowiedziane - podkreśla psycholog Tatiana Ostaszewska-Mosak.
rozwiń zwiń